Yozgat’ta belediyelerin kar mesaisi devam ediyor

Yozgat’ta belediyelerin kar mesaisi devam ediyor

Ülke genelinde etkili olan kar yağışı Yozgat’ta da etkisini sürdürüyor. Kar yağışı sebebiyle Yozgat ve ilçe belediyeleri de kar temizleme çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

A+A-

Ülke genelinde etkili olan kar yağışı Yozgat’ta da etkisini sürdürüyor. Kar yağışı sebebiyle Yozgat ve ilçe belediyeleri de kar temizleme çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

Dün gece başlayan kar ve tipi nedeniyle Yozgat beyaz kar örtüsüne büründü. Güne beyaz kar örtüsü ile uyanan vatandaşlar önce araçların üzerindeki karları temizledi.

Yozgat Belediyesi temizlik işçileri de cadde ve sokak kaldırımlarında kar temizleme çalışması yaparken iş makineleri de ana ve ara arterlerde kar temizleme çalışması yaptı.

Belediye Başkanı Celal Köse, karla mücadele ekiplerinin kar yağışı başladığı andan itibaren kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü söyledi.

Başkan Köse, “Günlük hayatın ve ulaşımın aksamaması için çalışmalarına sabahın erken saatlerinde başlayan ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gün boyunca ana arterler ve mahalle ara yollarında kar küreme çalışmalarına devam edecekler. Bu yönde çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.”dedi.

BAŞKAN EKİNCİ: OLUMSUZLUK YAŞANMAMASI İÇİN EKİPLERİMİZ SAHADA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, ilçede herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için belediye ekiplerinin sahada karla mücadele çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüğünü söyledi.

Başkan Ekinci, “Uzun bir sürenin ardından nihayet beklediğimiz ve özlediğimiz kar yağışı bölgemizde etkisini sürdürüyor. Belediye ekiplerimiz kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Karlar düşer, Sorgun Belediyesi canla başla çalışır. Ekiplerimiz kar yağışı başladığı andan itibaren çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Yolları tertemiz yapmak, sorunsuz bir ulaşım hizmeti sunmak için teyakkuzdayız. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ekiplerimiz gün boyunca ana arterler ve mahalle ara yollarında tuzlama ve kar küreme çalışmalarına devam edecekler. Vatandaşlarımız karla mücadele taleplerini¸444 66 00 nolu telefon hattından Çağrı Merkezimizi arayabilirler.”diye konuştu.

BAŞKAN YILMAZ: KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz’da bölgelerinde etkili olan kar yağışı sebebiyle belediye ekiplerinin kar temizleme çalışmalarına aralıksız devam ettiğini söyledi.

Başkan Yılmaz, “Ulaşımda herhangi bir aksama yaşanmaması için belediye ekiplerimiz kaldırımlarda kar temizleme çalışmasını sürdürürken belediye iş makinelerimizde ana arter ve ara caddelerde kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı. Ekiplerimiz şuan sahada kar temizleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.”dedi.

BAŞKAN YALÇIN: EKİPLERİMİZ KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARINI YOĞUN BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYOR

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın’da ilçede kar yağışıyla birlikte belediye temizlik işçilerinin kaldırımlarda, belediye iş makinelerinin de ana arter ve ara sokaklarda kar temizleme çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Başkan Yalçın, “Karla mücadele ekiplerimiz kar yağışı başladığı andan itibaren çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Günlük hayatın ve ulaşımın aksamaması için çalışmalarına sabahın erken saatlerinde başlayan ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gün boyunca ana arterler ve mahalle ara yollarında kar küreme çalışmalarına devam edeceklerdir. Buna yönelik çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.”diye konuştu.