Yozgat'ta balıkçılar şok oldu! Balık yerine bu kez bakın ne takıldı

Yozgat'ta balıkçılar şok oldu! Balık yerine bu kez bakın ne takıldı

Yozgat’ın Çekerek Barajında balıkçıların ağına bu kez balık değil yaban domuzu takıldı. Balıkçılar baraja attıkları ağı güçlükle çekerken bu kez büyük bir balık yakaladıklarını sandılar, fakat ağa takılan yaban domuzunu görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi

A+A-

Yozgat’ın Çekerek Barajında balıkçıların ağına bu kez balık değil yaban domuzu takıldı. Balıkçılar baraja attıkları ağı güçlükle çekerken bu kez büyük bir balık yakaladıklarını sandılar, fakat ağa takılan yaban domuzunu görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler.

İlçede tekneleriyle baraja açılan balıkçılar, sazan avına çıktı. Ağlarını baraja bırakan balıkçılar bir süre sonra ağı çekmek için harekete geçti. Balıkçılar ağır olduğu için çekmekte zorlandıkları ağı suyun yüzüne çıkardıklarında ağa takılan balık yerine yaban domuzu olduğunu gördü. Ölmüş haldeki domuzu tekneye alan balıkçılar domuzu kıyıya çıkardı.

domuz1.jpg

İsmail Yiğit, isimli balıkçı, ağa takılan domuzu gördüklerinde şaşırdıklarını belirterek “Çekerek Barajında balıkçılık yapmaktayım. Balık tutmak için suya ağımızı attık. Kıyıdan geçmeye çalışan domuz baraja düşerek bizim ağımıza takılmış. Boğularak ölmüş olan domuzu tesadüfen fark ettik. Önce balık sandık ama yaklaşınca domuz olduğunu fark ettik. Arada sırada karşıdan karşıya geçerken domuz sürülerini görüyorduk. Bizim ağımıza takılacağını hiç düşünmüyorduk.”diye konuştu. 

Yeniufuk