Yozgat'ta bağımlılığın önüne geçilecek

Yozgat'ta bağımlılığın önüne geçilecek

Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

A+A-

Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
Bağımlılıkla mücadele faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi, bağımlıların topluma kazandırılması, paydaşlar arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması amacıyla yapılan toplantıya Vali Ziya Polat’ın yanında Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Yozgat İl Jandarma Komutanı Albay Halil Başer ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda, kurum yetkilileri Yozgat’ta bağımlılıkla mücadelede uygulanan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Vali Polat toplantıda yaptığı açıklamada; bağımlılığın toplumların hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden, beden ve ruh sağlığını, toplumun yapısını bozan küresel bir halk sağlığı sorunu olduğuna değinerek toplumda yıkıcı sonuçlar doğuran bağımlılık probleminin ortadan kaldırılabilmesi için kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları ile vatandaşın iş birliği yaparak bağımlılıkla mücadele ettiğini belirtip uyuşturucu kullanılmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğini ifade etti.

İl düzeyinde oluşturulan Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde önümüzdeki dönemlerde yapılacak çalışmaların istişare edildiği toplantıda Vali Polat, “Uyuşturucu ile mücadele konusunda tüm kurumlarımız koordineli ve hassas bir şekilde Zararlı Maddelerle Mücadele Eylem Planı çerçevesinde çalışmalarını yürütüyorlar. Gelecek nesillerimizin korunması için çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı maddelerden muhafaza edilmesi, kamu otoritelerinin en önemli hedefidir. Öğretmenler, aile hekimleri, imamlar, muhtarlar tek tek ailelerle iletişime geçerek Bağımlılıkla Mücadele Konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalarını yürütmektedirler. Bu çalışmalar yapılırken sosyo-kültürel yapı ve ailenin durumu da göz önünde bulundurularak ilgili kurumlar koordineli bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedirler” şeklinde konuştu.

Vali Polat’ın bağımlılıkla mücadele konusunda çalışan tüm kurum-kuruluş temsilcilerine teşekkür ettiği toplantı, uyuşturucu kullanımı ve bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan ve yapılması gereken çalışmaların değerlendirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.