Yozgat'ta ayakkabı boyuyordu! Şimdi ünlü markanın tasarımlarını yapıyor

Yozgat'ta ayakkabı boyuyordu! Şimdi ünlü markanın tasarımlarını yapıyor

Yozgat'ın Sorgun ilçesinin sakin sokaklarından, dünyaca ünlü markaların ışıltılı podyumlarına uzanan etkileyici bir başarı hikayesi, genç tasarımcı Sefa Şahin'in adıyla yazılıyor.

A+A-

Sorgun ilçesinin sakin sokaklarından, dünyaca ünlü markaların ışıltılı podyumlarına uzanan etkileyici bir başarı hikayesi, genç tasarımcı Sefa Şahin'in adıyla yazılıyor. Sorgun otogarında ayakkabı boyayarak harçlığını çıkartan bir gençten, Balmain'in baş tasarımcısı olarak zirveye tırmanan Şahin, Nike tarafından keşfedilerek Amerika'ya davet edildi.

basari-3.jpg

Hürriyet'in haberine göre, Sefa Şahin'in yeteneği, Ayakkabı Yan Sanayi Derneği AYSAD'ın İstanbul'daki AYSAF fuarında fark edildi. Yabancı konuşmacıların dikkatini çeken genç tasarımcı, Sorgun Otogarı'nda mütevazı bir başlangıç yapsa da, resim yeteneğini keşfetmesi ve ayakkabı tasarımına olan ilgisiyle kendi yeteneklerine güvenen bir sanatçı olarak öne çıktı.

İstanbul'da ağabeyinin yanına giderek resim yeteneğini geliştiren Şahin, ayakkabı tasarımındaki ilgisiyle Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma-Geliştirme Vakfı'nın düzenlediği yarışmalarda birinci oldu. Bu başarı, ona yurtdışında eğitim alma şansını getirdi ve Nike'ın radarına girmesine neden oldu.

basari-2.jpg

Üç yıl boyunca Nike'ta çalıştıktan sonra Balmain'in dikkatini çeken Şahin, Paris ve Milano'da markanın baş tasarımcısı olarak kariyerine devam ediyor. Ancak, başarıya ulaşan genç tasarımcı unutmadığı köklerine geri dönmüş, şu anda Balmain'in Sneaker Danışmanı ve Baş Tasarımcısı olarak Konya'da ailesiyle bir arada olmanın tadını çıkarıyor.

Şahin, Selçuk Üniversitesi Ayakkabı Tasarımı Bölümü öğrencilerine deneyimlerini paylaşarak ilham vermeye devam ediyor. Gelecek planları arasında ailesiyle birlikte yeni bir hayat kurmak ve tasarımlarını daha geniş kitlelere ulaştırmak bulunuyor. Sefa Şahin'in hikayesi, azmi ve tutkusuyla gençlere ilham olmaya devam ediyor.

Etiketler :
İlgili Haberler