Yozgat’ta aşılama çalışmalarında son durum ne?

Yozgat’ta aşılama çalışmalarında son durum ne?

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, aşılama çalışmalarına şehrin dört bir yanında aralıksız devam ettiğini söyledi.

A+A-

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, aşılama çalışmalarına şehrin dört bir yanında aralıksız devam ettiğini söyledi.

Yozgat’ta son haftalarda artan korona virüs vaka sayısı aşı çalışmalarını hızlandırdı. Yozgat yüzde 64.4 oranla aşılamada turuncu renkli kategoride yer aldı. Kurulan Mobil Aşı stantlarında aşılama devam ediyor.

Türkiye’de 26 şehrin daha risk kategorisi rengini maviye dönüştürmesinin ardından Yozgat’ta sarı renge doğru gidiyor.

2-016.jpg

Yozgat Hakimiyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, Son bir haftadır aşılama hızında hissedilir bir artışın olduğu Yozgat’ta, toplumsal bağışıklığın elde edilebilmesi için nüfusun en az yüzde 60’ının iki doz aşısını yaptırmış olması gerekiyor. Virüsle mücadeleyi kazanabilmek için iki doz aşısını yaptırmış olanların sayısının en az 350 bini bulması gerekiyor.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, aşılama çalışmalarına şehrin dört bir yanında aralıksız devam ettiğini söyledi,

Mobil aşı ekiplerinden randevusuz aşı çadırlarına, aile sağlığı merkezlerinden hastanelere varıncaya kadar aşılama çalışmalarının aynı anda birçok noktada devam ettiğini aktaran Dr. Şahin, son bir haftadır aşılamada gözle görülür bir artışın yaşandığını dile getirdi.

Okulların açılacağı güne kadar aşılama çalışmalarında önemli bir mesafe kat etmiş olmak gerektiğini anlatan Şahin, “Eylül ayı içerisinde okulların açılması gündemde. Çocuklarımızın okullarına daha sağlıklı bir şekilde gitmesinin, aynı zamanda toplumsal olarak da eski sağlıklı, maskesiz günlere dönebilmenin en rahat kestirme yolu olarak aşıyı görüyoruz. Sağlık hizmetinin vatandaşın ayağına götürüyoruz" dedi.

İlgili Haberler