Yozgat’ta akıllara durgunluk veren olay! 7 metrelik piton yılanına benzettiler

Yozgat’ta akıllara durgunluk veren olay! 7 metrelik piton yılanına benzettiler

Yozgat'ın Şefaatli ilçesine bağlı Kabakini köyünde, içme suyu sağlayan borularda meydana gelen olağanüstü bir durum köy sakinlerini şaşırttı.

A+A-

Yozgat'ın Şefaatli ilçesine bağlı Kabakini köyünde, içme suyu sağlayan borularda meydana gelen olağanüstü bir durum köy sakinlerini şaşırttı. Köy muhtarı Durmuş Yağmur'un liderliğinde gerçekleştirilen tamirat çalışmaları sırasında, 150 metrelik su hattının bir bölümünde tıkanıklıkla karşılaşıldı.

7-metre-kok-cikti2.jpg

Boruyu tamir etmek üzere iş makinesiyle kazı yapılan alanda yaşanan sıra dışı durum, köy muhtarı ve çalışanları tarafından büyük bir merakla karşılandı. Borunun içini kaplayan ve tam 7 metre uzunluğundaki bir ağaç kökü ile karşılaşan Muhtar Durmuş Yağmur, o anları "Boğa yılanı geliyor" ifadeleriyle anlattı.

7-metre-kok-cikti1.jpg

 

Köy halkının içme suyu sıkıntısı yaşadığına dair gelen şikayetler üzerine yapılan incelemede ortaya çıkan bu olay, köylüler arasında hayretle karşılandı. Yağmur, "Eştiğimizde yaklaşık 7 metre uzunluğunda ağaç kökü çıktı. Çektikçe uzadı. Herkes yorum yaptı. Yılana, pitona benzettiler" şeklinde açıklamada bulundu.

7-metre-kok-cikti.jpg

Köylüler, borunun içinden çıkarttıkları ağaç kökünü Boa yılanına benzettiklerini ifade ederek, olayın doğaya karşı yaşanan ilginç bir mücadele olduğunu düşündüklerini belirttiler. Tamirat çalışmalarının ardından köydeki içme suyu sorunu çözülerek, normal hayata dönüş sağlandı. Bu olay, köylüler arasında uzun süre konuşulacak gibi görünüyor.

Etiketler : ,
İlgili Haberler