Yozgat'ta aile için yürüdüler

Yozgat'ta aile için yürüdüler

Yozgat’ta 15-21 Mayıs Aile Haftası dolayısıyla ailenin önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce yürüyüş düzenlendi.

A+A-

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, hafta dolayısıyla ailenin önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenlendi. Yozgat Lisesi önünde başlayan yürüyüş Cumhuriyet Alanı’nda son buldu.

‘Biz Büyük Bir Aileyiz’ sloganının yazılı olduğu pankartın taşındığı yürüyüşe, Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, kurum amirleri ve personeller katıldı.

Toplum içerisinde aile bilincinin oluşturulması ve yeni kurulan ailelerin sağlıklı bireyler yetiştirebilmesi adına düzenlenen farkındalık yürüyüşünde ailenin önemine dikkat çekildi.

18052022-62851b0a7dbb9-default.png

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, ‘Aile Haftası’nın temelinde, toplumun tüm kesimlerinin aile olgusunun farkında olması, aile bütünlüğünün korunması, güçlendirilmesi ve ailenin toplumsal sorumluluklarını yerine getirebilme konusunda geliştirilmesinin amaçlandığını söyledi.
Toplumun en temel yapı taşının aile olduğuna dikkat çeken İl Müdürü Neşeli, “Doğup, büyür ve hayatımızın önemli bir bölümünü ailemizin yanında geçiririz. Bu zaman dilimi de aslında bizim nasıl bir insan olacağımızı da belirler. Sosyal bir varlık olan insan için toplumsal hayat ne kadar önemli ve gerekliyse, bir toplum için de çekirdeğini oluşturan aile kurumu aynı derecede hayati önem taşımaktadır. Güçlü bir devlet olabilmek, güçlü bir aile yapısına sahip olmakla doğru orantılıdır. Aile, içinde bulunduğu toplumun en küçük birimi olup evlilik bağıyla kurulan aile bir milleti millet yapan milli ve manevi değerlerin, gelenek ve göreneklerin, inançların öğrenildiği ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarıldığı bir okuldur.

Aile içindeki anne, baba ve çocuklar, yuvalarında karşılıklı sevgi, saygı, özen ve iş bölümüne dayanan mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ilişki kurabildiklerinde, toplumu oluşturan fertler de, toplumun bütünü de sağlıklı ve güçlü olur. Bu nedenle sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesinde, toplumun çekirdeğini oluşturan aile kurumunun önemli bir yeri bulunmaktadır” dedi.

Ailenin kurulması ve aile birliğinin korunmasının yasalarla düzenlendiğini hatırlatan İl Müdürü Neşeli, ailelere; koruyucu aile, evlat edinme, doğum yardımı hizmetleri, sosyal ve ekonomik destek verilmesi, engelli evde bakım hizmeti, şehit yakınları ve gazi ailelerine sunulan hizmetler, eğitim, danışmanlık ve sosyal destek hizmetleri verildiğini kaydetti.

İl Müdürü Neşeli, ailenin korunmasına yönelik eğitim ve ziyaretler gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

YILIN AİLESİNE ÖDÜL

Yozgat’ta aile haftası kapsamında Valilik Konferans Salonu’nda program düzenlendi. Yozgat’ta Bülent ve Nurdane Gül çiftçi yılın ailesi seçildi.

Vali Ziya Polat Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde "Yılın Ailesi’ seçilen Bülent ve Nurdane Gül çiftine teşekkür ederek "Aile, toplumun en temel unsurudur. Aileler mutlu ve huzurlu olursa millet de güçlü ve kuvvetli olur" dedi.Programda aile birliğinin korunmasına yönelik hazırlanan video gösterildi. Şiir dinletinin ardından İl Müftüsü Ali Gülden tarafından Mutlu Aile konferansı gerçekleştirildi. Program müzik dinletisi ile sona erdi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.