Yozgat'ta 8 milyon 438 bin TL destek ödemesi gerçekleştirildi

Yozgat'ta 8 milyon 438 bin TL destek ödemesi gerçekleştirildi

Yozgat’ta evde bakıma ihtilacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için 8 milyon 438 bin 79 TL destek ödemesi yapıldı.

A+A-

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, evde bakıma ihtiyacı olan 3 bin 603 engelli vatandaş için 3 bin 468 aileye bu ay toplam 8 milyon 438 bin 79 TL Evde Bakım Yardımı yapıldığını söyledi.

İl Müdürü Abdullah Neşeli, evde bakım yardımı kapsamında destek ödemelerinin devam ettiğini belirtti.
İl Müdürü Neşeli, bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerin aileleri yanında desteklenmelerinin öncelikli hedeflerden biri olduğunu aktardı.

Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara, aileleri yanında ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan evde bakım yardımı ödemelerinin hesaplara yatırıldığı bilgisini paylaşan İl Müdürü Neşeli, engelli vatandaşlara yönelik politikaları aile odaklı sosyal hizmet vizyonu doğrultusunda geliştirdiklerini vurguladı.

İl Müdürü Neşeli, “Bu kapsamda engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle başlattığımız evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı destekliyoruz” dedi.

Bakanlığın engelli bireylere yönelik bakım hizmetlerini Bütünleşik Bakım Modeli kapsamında gerçekleştirdiğini belirten dile getiren İl Müdürü Neşeli, “Aileleri yanında kalan engellilere gündüz bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek oluyoruz. Bakıma muhtaç engelli yakınının bakımını üstlenen aylık ortalama 3 bin 603 vatandaşa 2.354 TL Evde Bakım Yardımı veriyoruz. Bu kapsamda bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 8 milyon 438 bin 79 TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırıldı” ifadelerini kullandı.

Yozgat Hakimiyet