Yozgat'ta 57 öğretmen yemin ederek görevlerine başladı

Yozgat'ta 57 öğretmen yemin ederek görevlerine başladı

Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı. Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında57 öğretmen yemin ederek yeni görevlerine başladı.

A+A-

Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı. Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında57 öğretmen yemin ederek yeni görevlerine başladı.

Yozgat’ta Cumhuriyet Meydanı’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Öğretmenler Günü kutlamaları, Valilik Konferans Salonunda devam etti.

Yozgat'ta 57 öğretmen yemin ederek görevlerine başladı 1

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda stajyerliği biten 57 öğretmen için yemin töreni gerçekleştirildi. Törene Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, daire müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Yozgat'ta 57 öğretmen yemin ederek görevlerine başladı 2

Yozgat Valisi Ziya Polat, yaptığı konuşmada; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vefat eden tüm öğretmenlere rahmet diledi. Öğretmenlerin gününü kutlayan Vali Polat, “Eğitim, uzun ince bir yoludur. Öğretmenlikle ulvi ve tarihi bir meslektir. Öğretmen, çoraklaşan gönüllere rahmet, rahmet yağanıdır. Öğretmen, insanlığa, saygıyı, millet ve yurt sevgisini, bağımsızlık, şerefini, genç dimağlara gergef gergef işleyendir.” diye konuştu.

Yozgat'ta 57 öğretmen yemin ederek görevlerine başladı 3

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı da bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı., “Yaratılmışların en şereflisi ve kainatın ekseninde yer alan insanın en önemli misyonu yeryüzünü imar etmektir. Bu imar sürecinin bilgi boyutu öğretimi, kalplerin imar edilerek bilginin hikmetle yoğrulmuş şekilde olumlu davranışa dönüşmesi ise eğitimi ifade eder. Bu bağlamda, yeryüzünün imarı ve insan nefsinin negatif boyutunun pozitif boyuta evrilme süreci ile ilgili faaliyetler insanlığın medeniyet destanının en önemli uğraşı olagelmiştir. Bu uğraşın en fedakar öncüsü ise öğretmenler olmuş ve olmaya da devam edecektir. Bu nedenle, insan davranışlarının olumlu halleriyle kıvanç duyarken, olumsuz halleri noktasından bakarak öz eleştiri yapmak yüklendiğimiz ağır sorumluluğun önemli bir gereğidir. Hangi bahçenin gülü olduğuna bakmadan, bütün gülleri gül olduğu için güler yüzle ve içtenlikle seven öğretmen, dünya barışının da yegane hadimi ve hamisi konumundadır. Bu konum; fedakarlığı, merhameti, azmi, duygu yoğunluğunu, ideali, vatan sevgisini ve gerektiğinde şehadeti içermektedir. Anadolu’nun her noktasında  etki alanı olan bizler; insan onurunu korumanın, kardeşliğin, huzur ve güvenin mücadelesini verirken, milletimizi ayrıştırmaya, vatanımızı bölmeye çalışan her türlü hainliğin karşısında durarak, insanımızı vatan ortak paydasında birleştirmek, dünyanın her yerine sevginin dilini yaymak, milletimizin bu günü ve geleceğini daha da abad etmek, özgünlüğümüzü ve özgürlüğümüzü korumak, insani değerleri önceleyerek, Atatürk’ün ifadesi ile “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirerek devletimizi ve milletimizi daha da yüceltmek sevdasındayız.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından emekli olan öğretmenlere hizmette şeref belgesi ve plaket takdim edildi.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.