Yozgat'ta 31 Mart yerel seçimleri öncesi kritik toplantı! Her detay tek tek düşünülüyor

Yozgat'ta 31 Mart yerel seçimleri öncesi kritik toplantı! Her detay tek tek düşünülüyor

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan başkanlığında gerçekleştirilen 'Seçim Güvenliği Toplantısı', 31 Mart Pazar günü yapılacak Yerel Seçimler öncesinde alınacak tedbirleri değerlendirdi.

A+A-

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan başkanlığında gerçekleştirilen 'Seçim Güvenliği Toplantısı', 31 Mart Pazar günü yapılacak Yerel Seçimler öncesinde alınacak tedbirleri değerlendirdi. Toplantıya Vali Özkan'ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Necdet Yavuz ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Vali Mehmet Ali Özkan, toplantıda yaptığı açıklamada, "31 Mart’ta yapılacak Yerel Seçim sürecinin ilimizde huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tedbirler alınmıştır" dedi. Polis ve jandarma teşkilatının seçim öncesi ve sonrasında alması gereken tedbirleri hassasiyetle değerlendiren Vali Özkan, "Oy verme günü ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için bütün birimlerimiz mesai mefhumu gözetmeden görevleri başında olacaklardır" diye konuştu.

Toplantının ardından seçim süreciyle ilgili mevzuat, seçim takvimi, seçim sürecindeki yetkili birimler ve seçim öncesi ve sonrasında uyulması gereken yasal sorumluluklarla ilgili değerlendirmeler yapıldı.

secim-guvenligi-toplantisi-yapildi1.jpg

Yerel seçimlere yönelik alınan güvenlik tedbirleri ve yapılan toplantının amacıyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Özkan, "Halkımızın demokratik haklarını kullanırken herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için güvenlik güçlerimiz seferber durumdadır. Oy verme sürecinde ve sonrasında huzurlu bir atmosferin oluşturulması için titizlikle çalışıyoruz" dedi.

Seçim sürecinde yaşanabilecek olası sıkıntıları en aza indirmek amacıyla polis ve jandarma ekiplerinin işbirliği içinde çalıştığını vurgulayan Vali Özkan, "Seçim günü itibariyle vatandaşlarımızın güvenliği için her türlü önlemi almış durumdayız. Demokrasimizin temel taşlarından biri olan seçim sürecinin adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleşmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

Seçim öncesi yapılan bu toplantı, Yozgat'ta güvenli bir seçim sürecinin sağlanması adına atılan önemli adımlardan biri olarak dikkat çekiyor. Halkın katılımıyla gerçekleşecek olan Yerel Seçimlerin, sağlıklı, güvenli ve demokratik bir ortamda tamamlanması için ilgili birimlerin koordineli çalışmaları devam ediyor.

İlgili Haberler