Yozgat'ta 3 yıldır yapılıyor! Gençler umut veriyor

Yozgat'ta 3 yıldır yapılıyor! Gençler umut veriyor

SORGED tarafından üç yıl önce başlatılan “Kitap Sizden Çay Bizden” kitap okuma günleri devam ediyor.

A+A-

SORGED tarafından üç yıl önce başlatılan “Kitap Sizden Çay Bizden” kitap okuma günleri devam ediyor. ‘Kitap ve çay için hep zaman vardır’ sloganıyla başlatılan kitap okuma etkinliği ile gençlere okuma kültürünü kazandırmak ve kitap okuma konusunda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

SORGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, kitap okumayı sürdürülebilir hale getirmek ve sürekli kitap okumayı alışkanlık haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Teknolojinin günlük hayata girmesi ile artık gençlerin çok fazla okumadığını ve zamanının büyük bölümünü sosyal ağlar üzerinde geçirdiğini kaydeden Uğuz, kitap okuma projesiyle bir farkındalık oluşturmayı istediklerini ifade etti.

Başkan Uğuz, bu etkinlikle gençleri bir nebze de olsa sosyal ağlardan uzaklaştırmak istediklerini kaydetti.
“Kitap Sizden Çay Bizden” etkinliğiyle sürekli kitap okumayı alışkanlık haline getirmeyi amaçladıklarının altını çizen Başkan Uğuz, proje kapsamında haftanın belirli günlerinde kitap okumaya devam edeceklerini belirtti.

19062022-62af0e5b1359b-default.png

Gençler SORGED’den memnun

Etkinliğe katılan geçler “Kitap Sizden Çay Bizden” projesinden çok memnun kaldıklarını söyleyerek açıklamalarda bulundular.

Etkinliğer katılım sağlayan Sevde Kabacan, SORGED’in gençler için çok faydalı etkinlikler gerçekleştirdiklerini bildirdi. Kabacan, “SORGED’in kitap okuma etkinliğine katıldım. Zaten kitap okumayı seven birisiyim. Bu nedenle böyle bir ekinliğin yapılmasından çok memnun oldum. Çünkü kitap okumayı seven insan bulamıyorum. Böyle bir etkinlik düzenlenmesi, hep birlikte kitap okumamız, bilgilerimizi paylaşmamız çok güzel oldu. SORGED’in diğer etkinliklerine de katıldım ve çok faydalı etkinlikler olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencisi Abide Tuncer, SORGED’in üniversite gençlerinin kendilerini geliştirebileceği birçok etkinlik düzenlediğini ifade etti. Tuncer, “Hem doğanın içerisinde olalım hem de kitap okuyalım diye bu etkinliğe katıldım. Yaklaşık 8-9 aydır SORGED’in yapmış olduğu eğitimlere ve etkinliklere katılıyorum. Bu kapsamda SORGED, Yozgat’ta üniversite öğrencilerinin kendilerini geliştirebileceği, hafta sonunu değerlendirebileceği ve sosyalleşebileceği bir ortam yaratıyor. Bizler de bu ortamdan yararlanıyoruz” şeklinde konuştu.

SORGED’İn gençlerin sosyalleşmesine fırsat sunduğunu kaydeden Murat Tarık Şener, “Etkinlik çok eğlenceliydi. Hep beraber kitaplarımızı okuduk. Yeni arkadaşlar edindik. SORGED’i bu yılın başında tanıdım ve 7 etkinliğine katıldım. Derneğimiz sayesinde bu ay sonunda Almanya’ya gitme fırsatım olacak” ifadelerini kullandı.

SORGED vasıtasıyla Almanya’dan Yozgat’a gelerek gönüllü olan Jamal ise, “SORGED sayesinde birçok farklı etkinlik oluyor. Bu etkinliklerle çok fazla insanla tanıştık. Sadece 2 haftalık bir süreç olmasına rağmen 40’tan fazla insanla tanışmış olduk. Buradaki genç insanlar için çok büyük bir fırsat” dedi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.