Yozgat'ta 19 noktada denetim

Yozgat'ta 19 noktada denetim

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler 19 noktada 514 personel ile birlikte tam kapanma uygulamasında denetim yapacak.

A+A-

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler 19 noktada 514 personel ile birlikte tam kapanma uygulamasında denetim yapacak.

Yozgat Cumhuriyet Meydanında toplanan polis ekiplerine;  İl Emniyet Müdür Yardımcıları tarafından görevlerine ilişkin bilgilendirme yapıldı.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Gümüşay, yaptığı konuşmada Kovid-19 tedbirleri ve tam kapanma uygulamasının ilk günün önemli olduğunu belirterek, ilk gün nasıl giderse son gününde öyle gideceğini ifade etti.

Gümüşay, “Herkes üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapması gerekir. Devlet memuriyetinin ciddiyetine Türk vatandaşı olmanın bilinciyle ciddi bir şekilde bismillah diyelim ve göreve başlayalım. İşlerimizde kolaylıklar diliyorum.”dedi.

Asayiş Şube Müdürü Zekai Doğanay’da tedbirler kapsamında yapılacak uygulamalarla alakalı bütün personelin bilgilendirildiğini söyledi.

Doğanay, “Bugün için 19 noktada uygulama yapılacak. 7 bölgemizde ring halinde araçlarımız ve yaya ekiplerimiz devriye dolaşacak, gün içinde 514 personel ile görev yapılacak. Vatandaşlarımız evi ile işi arasında bulunması gerekiyor, bunun haricinde bulunan noktalarda cezai işlemler uygulanacak ve evlerine yönlendirilecek. Sizler nezaket kuralları çerçevesinde vatandaşın izin belgelerini kontrol edeceksiniz, kısıtlamadan muaf olan vatandaşlarımıza da gerekli kolaylığın sağlamamız gerekmektedir.”diye konuştu.

Konuşmaların ardından uygulama noktalarında görev alacak emniyet personeli görev yerlerine dağılarak denetimlere başladı.