Yozgatspor’dan skandal karar! Bunu yapanı anında ihraç edecekler

Yozgatspor’dan skandal karar! Bunu yapanı anında ihraç edecekler

Yozgatspor’un dün gerçekleştirilen olağanüstü kongresinde skandal bir karara imza atıldı.

A+A-

Yozgatspor’un dün gerçekleştirilen olağanüstü kongresinde skandal bir karara imza atıldı. Olağanüstü genel kurula ek bir gündem maddesi eklettiren Yozgatspor’un eski yönetim kurulu üyelerini sosyal medya üzerinden olumsuz paylaşım yapan üyelerin ihraç edilmesi talep edildi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Sosyal medyada Yozgatspor aleyhine açıklama yapan, yorum yapan, yapılan yorumları beğenen kişilerin dernekten ihraç edilmeleri ise oy birliği ile kabul edildi.

ANINDA İHRAÇ EDECEKLER

Alınan bu karar doğrultusunda sosyal medya üzerinden Yozgatspor aleyhine paylaşım yapan dernek üyeleri tespit edilmesi durumunda yönetim kurulu kararı ile ihraç edilebilecek. 

ALINAN KARAR ANAYASAYA AYKIRI

Mevcut anayasanın “Düşünceyi açıklama ve yayma hürriyeti” başlığı altında yer alan 26. maddenin birinci fıkrasında, “Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayınların izin sistemine bağlanmasına engel değildir” hükmünü içeriyor.

Buna göre sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda, anayasanın ilgili maddesi uyarınca eleştiride bulunmak “ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendirilirken, Yozgatspor kongresinde alınan bu kararın anayasaya aykırı olduğu gözler önüne seriliyor.

 

İlgili Haberler