Yozgatspor Yönetim Kurulu'ndan son dakika açıklaması

Yozgatspor Yönetim Kurulu'ndan son dakika açıklaması

Yozgatspor 1959 Futbol Kulübü'nden son günlerde sosyal medyada sık sık gündeme gelen konularla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

A+A-

Yozgatspor 1959 Futbol Kulübü'nden son günlerde sosyal medyada sık sık gündeme gelen konularla ilgili  sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Yozgatspor 1959 Futbol Kulübü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

 "Bilindiği üzere kulübümüz, yönetimimiz sorumluluğunda 6 yıl önce yeniden kurulmuş ve önceki 4 yıl BAL Liginde, son 2 sezondur da 3.ligde mücadele etmiştir. Bu süreçte başarılı ve başarısız sezonları birlikte yaşadık.

Gönlümüz isterdi ki büyük başarılara imza atılsın. Ama maalesef bu mümkün olmadı. Bu durum elbette bizleri de fazlasıyla üzmüştür.

Bunun sebepleri üzerinde konuşulacak çok şey vardır ancak şimdilik bunları konuşmanın camiaya bir faydası olmayacağı kanaatindeyiz.

Bulunduğumuz noktada yeni bir değerlendirme ve daha güçlü bir yönetim oluşturma düşüncesinden hareketle yasal bir zorunluluk olmamasına rağmen Ağustos ayında olağanüstü bir kongre yapılması durumu gündeme gelmişti ve sezon bitiminde bunu kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu konuda çalışmalarımız devam etmektedir.

Yine bu süreçte ve uzun zamandır sosyal medya ve medya ortamlarında kulüp yönetimine talip olduklarını açıklayan ve neticeyi fırsata çevirmek isteyen bazı kişiler olmuştur.

 

Ancak sürekli olarak kulüp yönetimi aleyhinde beyanlarda ve faaliyetlerde bulunarak bir kaos ortamı yaratmaya çalışan ve maalesef bunda kısmen de başarılı olan bu kişilerin Yozgatsporumuzu istenilen noktaya taşıyamayacağı, birlik beraberliği sağlayamayacağı kanaatindeyiz.

Dolayısıyla bu gibi kişilerle birlikte bir çalışma yapmamız için yeterli karşılıklı güven ortamı oluşmamıştır.

Kulübün bir işgal altında olduğu ya da borç batağında bulunduğu ya da hesapsız çok büyük paralar harcandığı gibi nezaket dışı, mesnetsiz ve hadsiz iddiaların, ciddiye ve muhatap alınacak bir yönü yoktur.

İnsanları birbirine düşman eden, kurumları ve kişileri kulübe karşı kışkırtmaya çalışan böyle bir sorumsuz anlayışla görüşmek ve yol yürümek mümkün değildir.

Esasen borç batağında bulunduğu iddia edilen bir kulübe niye bu kadar ısrarla talip olunur bunu anlamak ta mümkün değildir.

Çünkü böyle bir durum yoktur ve amaçlarına ulaşmak için fütursuzca yalan söylemektedirler.

Mahalle dedikoduları ile kulüp yönetilemeyeceği de aşikardır.

Ayrıca kulübün yaşaması için maddi ve manevi destek vermeden, hatta köstek olarak, bir kenarda ellerini ovuşturup düşmesini bekleyen ve ortaya çıkan neticeden siyasi ve sosyal rant elde etmeyi bekleyen kurum ve kişileri de tarih bir kenara not edecektir.

Gelinen noktada kulübün mali konularda hiç bir kişi, kurum ve tedarikçi ile anlaşmazlığı yoktur.

Yeni sezona ve geçmişe yönelik olarak her şey normal seyrinde devam etmektedir.

Yönetim her konuda sorumluluğunun gereğini yerine getirmektedir.

Telaşlanacak bir durum yoktur. BAL Ligi başlangıç tarihi ve statüsünün belirlenmesiyle birlikte ve zamanı geldikçe her şey daha net bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Hesap verme konusuna gelince, takdir edilecektir ki resmi kurumlara her sene gerekli hesaplar verilmekte, açıklamalar yapılmaktadır.

Sosyal medyadaki her sorulana, yazılana, yalana, iftiraya, dedikoduya, her hesap sorana, kışkırtmalara cevap verme gibi bir durum söz konusu olamaz.

Ayrıca kongre ve genel kurul da bir hesap verme yeridir, kongrede gerekli raporlar okunur, tartışılır ve ibra edilir.

Biz de biliyoruz ki Yozgatspor olması gereken yerde değildir.

Ancak buradan çıkış yolu da sorumsuz kişilerce sosyal medya ortamlarında yaratılmak istenen kaos değildir.

Bunun yolu bir takım kurumları kulübe karşı kışkırtmaya çalışmak ta değildir.

Her şeye rağmen bizlere ve gerçek Yozgatsporlulara düşen sorumluluk içerisinde davranılması ve kulübün geleceği için daha güçlü yapılanmalar oluşması için gayret etmektir.

Bizlerin yapmaya çalıştığı da budur.

Bugüne kadar kulübün iyi yerlerde olması için madden manen elimizi, gövdemizi taşın altına fazlasıyla koyduk.

Ama özellikle ve bir takım planlar dahilinde yalnız bırakıldık.

Tarih buna sebep olanların sorumluluklarını da yazacaktır.

Bugünden sonrası için de sorumluluğumuzun gereği olarak Yozgat'ın bu önemli değerini ve markasını daha güçlü bir şekilde geleceğe taşımak ve daha büyük başarılara imza atılmasını sağlamak istiyoruz.

Bu da ancak daha iyi niyetli ve birbirinin varlığına saygı duyan, Yozgatspor ortak paydasında birleşebilen beraberlikler ile mümkün olabilir.

Hiçbir kimse ya da kurumun hiçbir kimse ya da kurumu yok saymaya hakkı yoktur. Herkes birbirinin varlığına saygı duymak zorundadır.

Bizleri yok sayanlarla, hakaretlerini, kötü sözlerini bizlere layık görenlerle hiç bir şartta bir araya gelmemiz mümkün değildir.

Sağduyulu ve ön yargısız bakanlar zaten durumun ne olduğunu da açıkça görmekte ve değerlendirmektedirler.

Gelinen noktada başta bugüne kadar destek vermeyen Yozgat Valiliği olmak üzere, az ya da çok yeterli ya da yetersiz desteklerini gördüğümüz Yozgat Belediyesi, ilçe belediyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerine, Yozgat dahilinde ve başka illerdeki tüm Yozgatlı dernek ve federasyonlara çağrımız vardır.

Şimdi elini taşın altına koyma zamanıdır. Geçmişi bırakıp geleceğe bakma zamanıdır.

Şayet böyle bir adım atılırsa, böyle bir talep ve istek varsa bu konuda her türlü görüşmeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

YOZGATSPOR YÖNETİM KURULU

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler