Yozgatspor taraftarlarından uyarı: Yok olmamız kaçınılmaz

Yozgatspor taraftarlarından uyarı: Yok olmamız kaçınılmaz

Yozgatspor taraftar gruplarından Grup Meydan, hem tarihe not düşerek hem tarihi örnek vererek dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

A+A-

Yozgatspor taraftar gruplarından Grup Meydan, hem  tarihe not düşerek hem tarihi örnek vererek dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Yozgatspor camiasında yetişen isimlerin başka takımlara kaptırılmasına tepki gösteren Yozgatspor taraftar gruplarından Grup Meydan, bu durumun Yozgatspor'un yokoluşunu kaçınılmaz hale getirdiği vurgulandı.

fb-img-1630828798335.jpg

İşte Grup Meydan'ın o açıklaması..

"Bir takımı ayakta tutan milli ve manevi değerlerdir.Takımlar söz konusu değerleri gelecek kuşaklara aktardığı oranda başarılı olurlar.Tarih,bize milli ve manevi değerlerine sahip çıkmayan ve başkalarını körü körüne taklit edip milli şahsiyetlerini kaybedenlerin dünya coğrafyasından silinip yok olduklarını göstermektedir.

Geçmişi ve kültürü ne kadar eskiye dayanırsa dayansın, milli ve manevi bağlarının parçalanması, bir takımın dejenerasyonun baş göstermesini,  ardından da bölünmeyi ve yok olmayı kaçınılmaz hale getirir. Tarih; güçlenmiş, yükselmiş, zenginleşip büyümüş fakat milli şuurunu kaybetmesinden dolayı varlığını yitirmiş takımların örnekleriyle doludur.

Kulübümüzde Nizamettin Akgül ve Beytullah Ersoy gibi kendi değerlerimizi başka takımlara kaptırarak yok olmamızı kaçınılmaz hale getirmektedir."

İlgili Haberler