Yozgatlıların korkulu rüyası oldu! Son gelen zamla birlikte fiyatlar netleşti

Yozgatlıların korkulu rüyası oldu! Son gelen zamla birlikte fiyatlar netleşti

Yozgat'ta araç sahiplerini ilgilendiren önemli bir gelişme yaşanıyor. Sektör temsilcilerinin verdiği bilgilere göre, motorin litre fiyatında 12 Şubat Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere bir zam bekleniyor.

A+A-

Yozgat'ta araç sahiplerini ilgilendiren önemli bir gelişme yaşanıyor. Sektör temsilcilerinin verdiği bilgilere göre, motorin litre fiyatında 12 Şubat Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere bir zam bekleniyor. Bu değişiklik, Brent petrol fiyatlarındaki artış ve döviz kurundaki yükselişle bağlantılı olarak gerçekleşecek.

Ocak ayında iki kez zam gören motorin fiyatlarına bir yenisi daha ekleniyor. Ocak ayındaki zamların ardından litre başına fiyatlar 1 lira 38 kuruş ve 1 lira 15 kuruş olarak güncellenmişti. 12 Şubat Pazartesi gecesi itibarıyla motorin litre fiyatına 1 lira 40 kuruşluk bir zam yapılması öngörülüyor.

Benzin ve LPG (Otogaz) fiyatlarında ise şu an için herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Ancak, akaryakıt istasyonlarındaki tabelaların yeniden düzenlenmesiyle birlikte, tüketicilerin yakıt harcamalarında artış yaşanabileceği öngörülüyor.

Etiketler :
İlgili Haberler