Yozgatlıların çocukları zehirlenmesin diye her şey yapılıyor!

Yozgatlıların çocukları zehirlenmesin diye her şey yapılıyor!

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde “En İyi Narkotik Polisi Anne ve Uyuma Haydi” İsimli Proje bilgilendirilme konferansı verildi.

A+A-

Sarıkaya’da “En İyi Narkotik Polisi Anne ve Uyuma Haydi” İsimli Proje bilgilendirilme konferansı verildi.
İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ve uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmasının yürütüldüğü proje kapsamında İlçede “En İyi Narkotik Polisi Anne ve Uyuma Haydi ” isimli bilgilendirme konferansı düzenlendi.

Sarı Zeybek Kültür Merkezi Şehit Yılmaz Gündüz konferans salonunda gerçekleştirilen farkındalık eğitiminde sunum yapan Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Komiser Yardımcısı Raşit Emre Ünal, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerden çocukları koruma yöntemleri ve içişleri Bakanlığının geliştirdiği uyuma uygulamasını anlatılarak farkındalık oluşturuldu.

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği Astsubay Üstçavuş Saadet Öz ise “ Ailenin önemi, aile içi şiddet, Aile ilişkileri nasıl olmalı, Kadın Acil Destek (KADES) ve UYUMA konusunda bilgiler verdi.

Bilgilendirmenin ardından konferansa katılan 62 kadının telefonuna KADES uygulaması yüklenerek herhangi bir tehdit anında akıllı telefon üzerinden tek bir dokunuşla, en hızlı şekilde polise ulaşmalarını sağlamak ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriyelerin sevk edildiğine yardımcı olacağı belirtildi.

Yozgat Valiliği Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Emel Ünal ise Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi hakkında bilgiler verdi.

Son olarak Yozgat Valiliği Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Uzman Psikolog Fatma Kayaaslan Bakır tarafından kadınlarımıza “Aile İçi İletişim ve Kadına Yönelik Şiddet anlatılarak bilgi verildi.

Konuşmaların ardından görevli personeller tarafından davetli katılımcılara bilgilendirici broşür dağıtıldı.
Düzenlenen bilgilendirme konferansına İlçe Emniyet Müdürü Bülent Gümüşay, Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl ve çok sayıda davetliler katıldı.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.