Yozgatlılar bu habere dikkat! Doğalgaz desteğinin detayları netleşti

Yozgatlılar bu habere dikkat! Doğalgaz desteğinin detayları netleşti

Yozgatlılar, 2023-2024 yılı için duyurulan doğalgaz desteğiyle ilgili detayları öğrenmeye başladılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamaya göre, doğalgaz desteği artırıldı ve başvurular başladı.

A+A-

Yozgatlılar, 2023-2024 yılı için duyurulan doğalgaz desteğiyle ilgili detayları öğrenmeye başladılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamaya göre, doğalgaz desteği artırıldı ve başvurular başladı. İşte detaylar:

Doğalgaz Desteği Artırıldı, Başvurular Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada doğalgaz desteğinin artırıldığını belirtti. İhtiyaç sahiplerine yönelik düzenlenen destek, ısıl harita temel alınarak hesaplanıyor ve vatandaşlara iki aşamada ödeme yapıyor.

Erdoğan, "İhtiyaç sahiplerine yönelik doğal gaz tüketim desteğini düzenli sosyal yardım programlarımıza dahil ettik. Yıllık 900 ila 2 bin 500 lira arasında olan toplam 8 aylık ödeme miktarını 1500 ila 3 bin 500 liraya yükselttik." dedi. Bu kapsamda, ihtiyaç sahiplerine yönelik 900-2 bin 500 lira olarak ödenen doğalgaz desteğinin miktarı 1500-3 bin 500 liraya çıkarıldı.

Başvurular e-Devlet Üzerinden Alınıyor

Başvurular, e-Devlet üzerinden alınıyor. Başvuru sahipleri, T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın "Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti" sayfasına girerek kimlik doğrulamasını gerçekleştirip başvurularını iletebilirler.

Doğalgaz yardımı ödemeleri, hak sahiplerinin PTT kartlarına yatırılıyor. Başvuru sonucunda hak sahibi olan kişiler, PTT'ye doğalgaz faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilirler.

Doğalgaz Desteği Başvuru Şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Doğalgaz Tüketim Desteği" programından hanelerin faydalanabilmesi için başvuru sahibinin;

  • Türk vatandaşı olma,
  • E-Devlet Kapısı üzerinden başvuruda bulunma,
  • Doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet etme,
  • İkamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı doğal gaz aboneliği bulunma,
  • Ödenecek faturanın mesken abone grubuna ait olma ve ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı bulunma şartları yer alıyor.

Yozgatlılar, bu destekten yararlanmak için belirlenen şartları inceleyerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Etiketler :
İlgili Haberler