Yozgatlılar ata toprağını unutmaz! Yardımlar ulaştırıldı

Yozgatlılar ata toprağını unutmaz! Yardımlar ulaştırıldı

Almanya’da faaliyet gösteren Yozgatlı dernekler ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayı öncesinde yardım dağıttı.

A+A-

Almanya Yozgatlılar Federasyonu (AYF) üyesi Bayern Yozgatlılar Birliği (BAYDEBİR) tarafından Ramazan Ayı öncesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda paketi yardımı gerçekleştirildi.

Almanya’da faaliyet gösteren Yozgatlı dernekler ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayı öncesinde yardım dağıttı. Yardımlaşma ve paylaşma ayı olan Ramazan’da ihtiyaç sahihlerine ulaşan dernekler, adeta hayırda yarışıyor.

Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldüren dernekler, yardımlarını birer birer ulaştırıyor.
BAYDEBİR teşkilatlanma Başkanı Dağaslan Kılıçaslan, BAYDEBİR Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Hacer Kılıçaslan ve muhtarlar tarafından dağıtılan yardımla Ramazan Ayı öncesinde Yozgatlı vatandaşlara destek olundu.
Yapılan gıda paketi yardımı sonrasında açıklamalarda bulunan BAYDEBİR teşkilatlanma Başkanı Kılıçaslan, "Almanya Yozgatlılar Federasyonu çatısı altında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yozgatlı vatandaşlarımıza nasıl destekte bulunuruz diye düşündük ve Ramazan Ayı öncesinde hazırladığımız gıda paketleri ile bir nebze de olsa yanlarında olduklarımızı hissettirmek istedik. Malum pandemi dolayısıyla bir çok kişi sıkıntılı günler geçiriyor. İnşallah bu günleri hep birlikte atlatacağız dedik ve böyle bir destekte bulunmak istedik. BAYDEBİR Kadın Kolları Teşkilat Başkanımız Hacer Kılıçaslan Hanımefendi ve muhtarlarımızla birlikte gıda paketi yardımlarını gerçekleştiriyoruz. Bu süreçte bizlere destek olan herkese de çok teşekkür ediyorum. Biz hep birlikteyken güzeliz. İnşallah bu sıkıntılı süreci de birlikte atlatacağız" ifadelerini kullandı.