Yozgatlılar aman dikkat! Her an onları görebilirsiniz

Yozgatlılar aman dikkat! Her an onları görebilirsiniz

Koronavirüs risk haritasında turuncu kategoride yer alan Yozgat’ta, korona virüse karşı tedbirler artırıldı.

A+A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı haftalık verilerde 100 binde 92,82 korona virüs vaka sayısıyla yüksek riskli iller arasında yer alan Yozgat’ta denetimler sıklaştı. Ekipler cadde cadde, sokak sokak, ev ev gezerek denetimlerini ve uyarılarını sürdürüyor.

Risk haritasında turuncu kategoride yer alan Yozgat’ta, korona virüse karşı tedbirler artırıldı. HES uygulamasının her alanda zorunluğu hale getirildiği kentte, görevliler ev ev dolaşarak vatandaşları virüse karşı uyardı.

DENETİMLER SÜRÜYOR

Korona virüs denetimlerine kontrollü normalleşme sürecinde de devam ediyor. Ekipler il genelinde bulunan market ve benzeri iş yerlerini denetleyerek maske, mesafe ve temizlik uyarısı yaptı.

Ekipler, kentte özellikle ara sokaklarda bulunan market ve benzeri iş yerlerine yönelik denetim gerçekleştirilirken, korona virüs tedbirleri başta olmak üzere, özellikle yeni normalleşme sürecinde daha titiz davranılması konusunda işletmecilere uyarılarda bulunuldu.

Yozgat Valisi Ziya Polat, son dönemlerde vaka sayısında belirgin bir artış yaşandığına dikkat çekerek, ekiplerin sahaya inerek denetim ve uyarılar yaptığını söyledi.

Vali Polat, artan korona virüs salgınına karşı vatandaşları topyekun virüse karşı seferberliğe çağırdı.
Her hafta olduğu gibi bu hafta da paylaşımlarına vatandaşları salgın hususunda uyararak başlayan Vali Polat, uyarı ve hatırlatmalarına aralıksız devam etti.

Vale Polat, bu hafta tedbirlere daha çok dikkat ederek sağlıklı günlere ulaşılması için hep birlikte çaba gösterilmesini istediğini belirtti.

Vali Polat, herkesi bu hafta daha çok dikkat ve sabır ile tedbirlere uymaya davet etti. Bu haftanın tedbirlere istisnasız uyarak diğer haftalardan farklı sonuçlar elde edilmesini beklediğini vurgulayan Vali Polat, denetimlerde rehberlik etmek, vatandaşı ikna etmek, onları kurallara daha iyi şekilde uymaya teşvik etmek istediklerini kaydetti.

Vali Polat, “Başa dönmemek için herkese büyük sorumluluk düşüyor. Bu nedenle vatandaşlardan duyarlılık bekliyoruz” dedi.