Yozgatlı öğrenciler İtalya'da unutulmaz bir deneyim yaşayacak

Yozgatlı öğrenciler İtalya'da unutulmaz bir deneyim yaşayacak

Yozgat'ın Kadışehri ilçesindeki Şehit Doğan Özpolat Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, ulusal Ajans tarafından desteklenen Erasmus + projesi kapsamında unutulmaz bir yurt dışı staj deneyimi için İtalya'nın Romagna Emillia şehrine gidecek.

A+A-

Kadışehri ilçesindeki Şehit Doğan Özpolat Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, ulusal Ajans tarafından desteklenen Erasmus + projesi kapsamında unutulmaz bir yurt dışı staj deneyimi için İtalya'nın Romagna Emillia şehrine gidecek.

 Tarım alanında eğitim gören öğrenciler, "Ziraat Milli Ekonomisinin Temeli Avrupa ile Gelişim" adlı program dahilinde 20 gün boyunca İtalya'nın tarım ve ekonomi alanındaki önemli merkezlerini keşfedecekler.

Staj programına katılacak öğrenciler, öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Aksoy'u ziyaret ederek program hakkında bilgi alışverişinde bulundular. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aksoy, öğrencilere gösterdikleri başarılar dolayısıyla tebriklerini ileterek, "Hayırlı yolculuklar sevgili öğrencilerim. Ulusal Ajans tarafından desteklenen Erasmus + projesi kapsamında Şehit Doğan Özpolat Çok Programlı Anadolu Lisesi Tarım Alanı öğrencilerimizin ikinci grubunu da İtalya'nın Romagna Emillia Şehrinde 20 gün sürecek olan 'Ziraat Milli Ekonominin Temeli Avrupa'yla Gelişim Öğrencilerimizin Hedefi' adlı yurt dışı staj programına yolcu ettik. Yapılacak gezi programının sevgili öğrencilerimizin eğitim hayatına katkı sunmasını diliyorum. Üreten tarım, güçlü Türkiye" ifadelerini kullandı.

ogrenciler-italya-yolcusu-1.jpg

Öğrencilerin, tarım ve ekonominin kalbinde geçecek bu deneyimle, uluslararası alanda daha fazla bilgi ve beceri kazanmaları hedefleniyor. Bu tür projeler, öğrencilerin kültürel etkileşimde bulunmalarını, dil becerilerini geliştirmelerini ve farklı perspektiflerle dünya görüşlerini zenginleştirmelerini sağlayarak, onların gelecekteki kariyerlerine olumlu katkıda bulunuyor. Bu önemli fırsatın öğrencilere hayırlı olması ve onların kişisel gelişimlerine katkı sağlaması bekleniyor.

Etiketler :
İlgili Haberler