Yozgatlı isim TBMM gündemine taşıdı! Talep edilen ücretler konusunda ciddi endişeler var

Yozgatlı isim TBMM gündemine taşıdı! Talep edilen ücretler konusunda ciddi endişeler var

Ankara Milletvekili ve İYİ Parti Sözcüsü Yozgatlı hemşehrimiz Kürşad Zorlu, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e yöneltilmek üzere önemli bir soru önergesi verdi.

A+A-

Ankara Milletvekili ve İYİ Parti Sözcüsü Yozgatlı hemşehrimiz Kürşad Zorlu, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e yöneltilmek üzere önemli bir soru önergesi verdi. Zorlu, devlet okullarında velilerden talep edilen ücretler konusunda ciddi endişelerin olduğunu ve bu meseleyi gündeme taşıdığını belirtti.

Ülkenin dört bir yanından gelen şikayetler doğrultusunda harekete geçen Kürşad Zorlu, devlet okullarında tadilat, etüt ve kitap ücreti gibi adlar altında velilerden ücret talep edildiği iddialarını dile getirdi. Ayrıca, okul yöneticilerinin ekonomik destek eksikliği nedeniyle çaresizlik içinde olduğunu ifade etti.

zorludan-soru-onergesi.jpg

Kürşad Zorlu'nun Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e yönelttiği sorular şu şekildedir:

  1. Devlet okullarının tadilatları için bakanlığınızın ayırdığı bütçe var mıdır? Varsa ne kadardır?
  2. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için kaç okul tadilat talebinde bulunmuştur? Talepte bulunan kaç okul tadilata alınmıştır?
  3. Tadilat yapılan okullarda eğitim-öğretime devam edilmekte midir? Devam ediliyor ise öğrencilerin güveliği nasıl sağlanmaktadır? Devam edilmiyor ise tadilata alınan okulların öğrencilerine hangi şartlarda, nerelerde eğitim verilmektedir?
  4. Devlet okullarının tadilatları için velilerden para toplanmakta mıdır?
  5. Devlet okullarında kitapların ücretsiz olarak devlet tarafından karşılanmasına rağmen velilerden kitap ücreti istenmekte midir?
  6. Bakanlığınıza bu ve benzeri kaç şikayet gelmiştir? Bu şikayetlere ne gibi işlemler yapılmıştır?

Milletvekili Kürşad Zorlu'nun bu soru önergesi, devlet okullarında yaşanan meselelerin aydınlatılması ve çözüme kavuşturulması adına önemli bir adım olarak kabul ediliyor. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in vereceği yanıtların, eğitim sistemi üzerindeki etkileri merakla bekleniyor.

İlgili Haberler