Yozgatlı hayırsever işadamı Bilal Şahin hafızları unutmadı

Yozgatlı hayırsever işadamı Bilal Şahin hafızları unutmadı

Yozgatlı Hayırsever iş adamı Bilal Şahin tarafından Sorgun ilçesine bağlı Gedikhasanlı Köyüne yaptırılan Kutbu Cihan Şakir Efendi Yatılı Kur’an Kursunda eğitimlerini tamamlayan 55 hafız için icazet merasimi düzenlendi.

A+A-

Yozgatlı Hayırsever iş adamı Bilal Şahin tarafından Sorgun ilçesine bağlı Gedikhasanlı Köyüne yaptırılan Kutbu Cihan Şakir Efendi Yatılı Kur’an Kursunda eğitimlerini tamamlayan 55 öğrenci için icazet merasimi düzenlendi. Bilal Şahin, hafızları tebrik ederek takım elbise ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Programa; Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin, İl Müftüsü Ali Gülden, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Coşkun Şahin, İlahiyatçı – Yazar Dr. Hıdır Kartal, Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü Personeli İlhan Zafer, Diva-Sen Yozgat Şube Başkanı Osman Taşçı ve davetliler katıldı.

2-024.jpg

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden’de yaptığı konuşmada öğrencileri tebrik ederek, “Öğrencilerimizi tebrik ediyorum, bundan sonraki eğitimlerinde başarılar diliyorum.”diye konuştu.

Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin’de Kur’an kurslarının önemine değinerek, genç hafızları, ailelerini ve hocalarını tebrik etti. Şahin, “Yavrularımız inşallah Kur-an’ı Kerim’i hem dilleriyle, hem de gönülleriyle gelecek nesillere de aktarılmasına vesile olacak. Çocuklarımızı yetiştiren hocalarımıza, anne ve babalarına teşekkür ediyorum.”dedi.

3-009.jpg

Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci’de  genç hafızları ve onların yetişmesinde bütün imkan ve olanaklarını seferber eden Hayırsever İşadamı Bilal Şahin’i tebrik etti.

Başkan Ekinci, “Yozgat’a eğitim başta olmak üzere çok sayıda hayır hizmeti yapan Hayırsever İş Adamı Sayın Bilal Şahin tarafından Gedikhasanlı Köyünde Bulunan Merhum Kutbu Cihan Mehmet Şakir Efendi Yatılı Kuran Kursunda eğitimlerini tamamlayan hafızlarımızın İcazet Merasimlerine katılarak mutluluklarına ortak olduk. Hâfızın hayatıdır Kur’ân. Bu şiar üzerine kendileri gibi daha nice hafızlar yetiştirmeyi ve son nefeslerine kadar muhafaza etmeyi nasip etsin Cenab-ı Allah. Bu şerefe nail olan çocuklarımızı ve onlara bu yolda destek olan ailelerini kutluyorum.”diye konuştu.

İlgili Haberler