Yozgatlı Hasan Nurhak Yiğit: Adımı tüm dünyada duyuracağım

Yozgatlı Hasan Nurhak Yiğit: Adımı tüm dünyada duyuracağım

17 yaşında başladığı boks sporu ile profesyonelliğe kısa bir süre önce adım atan boksör Hasan Nurhak Yiğit, Türk boksunu ve adını tüm dünyaya duyurmak için ringe çıkacak.

A+A-

17 yaşında başladığı boks sporu ile profesyonelliğe kısa bir süre önce adım atan boksör Hasan Nurhak Yiğit, İstanbul’da çıktığı ilk profesyonel maçında Çek Cumhuriyeti’nden Herbert Wittlich’i 3. rauntta teknik nakavt ederek kazandı. Yiğit, bu başarısı ile adını dünya sıralaması listesine yazdırdı.

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesi doğumlu, profesyonel boksör Hasan Nurhak Yiğit Yeni Ufuk Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “1995 yılında Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde doğdum. Boksa 17 yaşında başladım. Amatör olarak Türkiye şampiyonalarında çeşitli dereceler elde ettim. Birkaç ay önce Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel boks kulübü olan Kadıköy Profesyonel Boks Kulübü ile anlaştım. Çıktığım ilk profesyonel maçımda Çek Cumhuriyetinden Herbert Wittlich’i üçüncü rauntta teknik nakavt ile kazanarak dünya sıralamasında yükselmeye başladım. İnşallah ilerleyen zamanlarda Türk boksunu ve adımı tüm dünyada duyuracağım.” ifadelerini kullandı.

Yiğit profesyonel boks kariyerinin ikinci resmi karşılaşmasına, 3 Eylül 2021 tarihinde TV 8.5’de yayınlanacak Boks Gecesi programında çıkacak.