Yozgatlı gençler için harekete geçildi! Büyük ilgi gösteriliyor

Yozgatlı gençler için harekete geçildi! Büyük ilgi gösteriliyor

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, Yozgat Bozok Üniversitesi’nde açtığı Genç Ofis ile gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

A+A-

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, Yozgat Bozok Üniversitesi’nde açtığı Genç Ofis ile gençlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin yoğun katılım gösterdiği Genç Ofiste çeşitli aktiviteler ve eğlenceli faaliyetler düzenlenirken, gençlere Gençlik Merkezi'nin çalışmaları ve gönüllülük faaliyetleri hakkında bilgiler veriliyor.

Genç Tema Topluluğu, kariyer eğitimleri kapsamında Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) İl Müdürlüğü iş birliğiyle gençlere etkili CV oluşturma ve mülakat teknikleri konusunda eğitim verdi. Bu sayede gençler, iş dünyasına adım atarken kendilerini daha güvenli hissetme fırsatı buluyor.

gencler-ofiste-bulusuyor-2.jpg

Bozok Üniversitesi Genç Ofis'in aktif bir şekilde hizmete devam ettiğini belirten Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Ali Sapmaz, "Bakanlığımızın gençlere sunduğu imkanları daha geniş kitlelere ulaştırmak, gençlik merkezimizin faaliyetlerini gençlerin ayağına taşımak üzere Genç Ofisimiz üniversite gençliğine hizmet etmekte. Üniversite bünyesindeki öğrenci topluluklarının daha aktif olmalarını ve kendi mekanlarını oluşturmalarını destekliyoruz. Genç Ofiste görevli liderimiz, fakültelerde tanıtımlarını yaparak gençleri bilgilendiriyor" dedi.

Gençlerin boş zamanlarını daha verimli bir şekilde değerlendirebilmeleri için çeşitli eğitimler sunduklarını ifade eden Sapmaz, "Kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Genç Ofisimizde eğitimler düzenliyoruz. CV hazırlama, proje hazırlama, sürdürülebilir iş imkanları ve yazışmalar gibi konularda üniversite ile ortak eğitimler planlıyoruz. Genç Tema Topluluğu ve İŞKUR uzmanı ile iş arama süreçlerinde gençlere rehberlik ediyoruz. Genç Ofis ve eğitimlere öğrencilerin ilgisi bizi memnun ediyor. Tüm öğrenci topluluklarını Yozgat Gençlik Merkezi ve Genç Ofisimize bekliyoruz" şeklinde konuştu.

gencler-ofiste-bulusuyor.jpg

Genç Ofis, gençlerin kariyerlerine yön verme, kişisel gelişimlerini destekleme ve sosyal hayata daha sağlam adımlarla adapte olmalarına yardımcı olma misyonuyla hizmet vermeye devam ediyor.

Etiketler :
İlgili Haberler