Yozgatlı genç okçular Samsun'da büyük başarı elde etti

Yozgatlı genç okçular Samsun'da büyük başarı elde etti

Samsun'da düzenlenen Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu tarafından organize edilen 'Yıldızlar ve Gençler 100'üncü Yıl Salon Türkiye Şampiyonası'na katılan Yozgatlı genç okçular, büyük bir başarı elde etti.

A+A-

Samsun'da düzenlenen Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu tarafından organize edilen 'Yıldızlar ve Gençler 100'üncü Yıl Salon Türkiye Şampiyonası'na katılan Yozgatlı genç okçular, büyük bir başarı elde etti. Toplam 445 sporcunun yer aldığı şampiyonada, Yozgat'tan 5 sporcu dereceye girmek için ok attı.

dereceye-girmek-icin-ok-attilar1.jpg

Bozok Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü'nden Ahmet Berk Yalman, Yiğit İlker Türker, İsmail Emin Yiğit, Asya Eraslan ve İrem Su Biçer, Yıldızlar ve Gençler Salon Türkiye Şampiyonası'nda Yozgat'ı gururla temsil ettiler. Şampiyona, 65 ilden geleneksel okçuluk kulüpleri ve ferdi sporcuların katılımıyla gerçekleşti. Yarışmada sadece geleneksel kıyafetler ve oklar kullanılarak yapılan müsabakalarda, genç yetenekler yeteneklerini sergiledi.

Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Yozgat İl Temsilcisi ve Bozok Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü Başkanı Şükrü Yalman, şampiyonaya ilgi büyük olduğunu belirterek, yıldız erkeklerde 153, yıldız kızlarda 124, genç kadınlarda 88 ve genç erkeklerde de 80 sporcunun mücadele ettiğini açıkladı.

dereceye-girmek-icin-ok-attilar2.jpg

Yarışmada Yozgat'tan yer alan 5 sporcunun milli takım seçmeleri için de değerlendirileceğini ifade eden Yalman, Yozgatlı gençlerin bu tür organizasyonlarda tecrübe kazandığını ve Türkiye genelindeki tüm yarışmalara katılmaya özen gösterdiklerini vurguladı.

Şükrü Yalman, dereceye giren sporcuları tebrik ederek, Yozgat'ın geleneksel okçulukta adından sıkça söz ettireceğine inandığını dile getirdi. Türkiye genelindeki başarılarıyla dikkat çeken genç okçular, Yozgat'ın adını geleneksel Türk okçuluğunda daha da ileriye taşıma hedefinde.

İlgili Haberler