Yozgat'ın yeni Cumhuriyet Başsavcısı belli oldu

Yozgat'ın yeni Cumhuriyet Başsavcısı belli oldu

Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanırken, Siverek Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili de Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı.

A+A-

Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanırken, Siverek Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili de Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi tarafından, Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnameleri tamamlandı. 33 ile yeni başsavcı atanırken, 5 bin 426 hakim ve savcının görev yeri değişti.

Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi 2022 adli ve idari yarı ana kararnamesini açıkladı. Açıklanan kararname çerçevesinde Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı. Siverek Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili de Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı olarak atandı.
Öte yandan Yozgat İdare Mahkemesi Başkanı Murat Ayrancı Kayseri İdare Mahkemesi Başkanlığı’na atanırken, Van İdare Mahkemesi Üyesi Şener Alpaslan Zarıçlar Yozgat İdare Mahkemesi Başkanlığına atandı.

Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Arif Hamdi Sazak Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına, Yozgat Cumhuriyet Savcısı Mehmet Özdamar İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Elmas Özdamar İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, Yozgat Cumhuriyet Savcısı Ayşegül Alnıaçık Trabzon Cumhuriyet Savcılığı’na, Yozgat Cumhuriyet Savcısı Fatih Mehmet Göncü Konya Cumhuriyet Savcılığı’na, Yozgat Cumhuriyet Savcısı Gülbahar Özçelik Aksaray Cumhuriyet Savcılığı’na, Yozgat Cumhuriyet Savcısı Eyyüp Özdül Ceyhan Cumhuriyet Savcılığı’na, Yozgat Hâkimi Nilay Aral İstanbul Anadolu Hâkimliği’ne atandı.

Gürün Cumhuriyet Savcısı Abdullah İmat Yozgat Cumhuriyet Savcılığı’na, Kayseri Hâkimi Abdulkerim Akşin Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na Siverek Hâkimi Derya Sevgili Yozgat Hâkimliği’ne Erciş Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selçuk Akdoğan Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na, Derik Hâkimi Şerife Leman Gemici Ezin Yozgat Hâkimliği’ne Yenişehir Cumhuriyet Savcısı Vahit Yıldırım Yozgat Cumhuriyet Savcılığı’na, Kırkağaç Cumhuriyet Savcısı Merve İlgar Yozgat Cumhuriyet Savcılığı’na Şarkikaraağaç Cumhuriyet Savcısı Özcan Kaba Yozgat Cumhuriyet Savcılığı’na Gürün Cumhuriyet Savcısı Abdullah İmat Yozgat Cumhuriyet Savcılığı’na görevlendirildi.

Öte yandan Yozgat’ta bir dönem görev yapan Ferhat Kapıcı Kocaeli, Ali Yeldan ise Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.