Yozgat'ın ulu çınarları yalnız değil!

Yozgat'ın ulu çınarları yalnız değil!

Aile ve Sosyal Hizmetler Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli, çalışmaları yerinde incelerken, ulu çınarlar ile sohbet etti.

A+A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli, yaşlı refahı ve mutluğu için kurum içi sosyal etkinlikler ile yaşlıların günlerini pozitif bir şekilde geçirmeleri, sosyal yalnızlık hissetmemeleri için çalıştıklarını söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli, Esenli Bilal Şahin Huzurevi’ni ziyaret etti. İl Müdürü Neşeli, çalışmaları yerinde incelerken, ulu çınarlar ile sohbet etti.

İl Müdürü Neşeli, hayattan kıdem almış ulu çınarlar yalnız bırakmadıklarını aktardı.

İl Müdürü Neşeli, “Huzurevinde kalan sakinler için zamanı birlikte geçirmek altın pahasındadır. Yapılan her ziyaret ulu çınarların hafızasının güçlü kalmasına, ruhsal durumlarının gün boyu mutluluk hissini en yüksekte seviyede yaşamasına, sosyalleşmelerine büyük katkı sağlamaktadır. Daha da önemlisi kendilerini değerli hissetmelerine olanak sağlamaktadır. Her ziyaret huzurevinde kalan misafirlerimizin özlem duygusunu yatıştırmaktadır. Maalesef pandemi nedeniyle ziyaretler yapılamıyor. Birinci derece yakınlarına ziyaret izni olsa da covit-19 tedbirleri kapsamında kısa ve mesafeli ziyaret gerçekleştiriliyor” dedi.

Yaşlı refahı ve mutluğu için kurum içi sosyal etkinlikler ile yaşlıların günlerini pozitif bir şekilde geçirmeleri, sosyal yalnızlık hissetmemeleri için çalışmalar yapıldığına değinen İl Müdürü Neşeli, vatandaşın yüzündeki gülümsemenin sebebi olduğu bilmenin mutluluğuyla daha gayretli çalıştıklarını ifade etti.

Yozgat İl Müdürü Neşeli, her zaman huzur evinde kalan yaşlıları ziyaret ederek, unutulmadıklarını gösterdiklerine dikkat çekti.

Neşeli, “Her biri geçmişimize ışık tutan ve tecrübeleriyle bize yol gösteren yaşlılarımıza en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda sayılarını her geçen gün artırdığımız yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi ve yaşam evlerimiz ile yaşlılarımızın kendilerini mutlu ve huzurlu hissedecekleri bir yaşam alanı oluşturuyoruz” dedi.

Yaşlıların sürekli sosyal hayatın içerisinde bulunmasını ve deneyimlerini yeni nesillerle paylaşmasına önem verdiklerini ifade eden Neşeli, yaşlılarını yok sayan, önemsemeyen, tecrübelerinden faydalanmayan, onlara hürmet göstermeyen toplumların sağlam bir gelecek kurmalarının mümkün olmadığını kaydetti.

Yozgat Hakimiyet