Yozgat'ın projesi onaylandı! Ciddi derecede istihdam sağlayacak

Yozgat'ın projesi onaylandı! Ciddi derecede istihdam sağlayacak

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde hayata geçirilecek olan Tarım Dalı Jeotermal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB-Jeotermal Kaynaklı Sera Alanları) projesi, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz'ın açıklamasına göre resmi onayı aldı.

A+A-

Yerköy ilçesinde hayata geçirilecek olan Tarım Dalı Jeotermal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB-Jeotermal Kaynaklı Sera Alanları) projesi, Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz'ın açıklamasına göre resmi onayı aldı.

Yerköy Belediyesi, Yerköy İlçe Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi, Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası, Yerköy Ticaret Borsası ve ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarının işbirliğiyle yürütülen 'Yerköy Ekonomik Kalkınma Projesi' kapsamında yer alan bu proje, ilçe ekonomisine önemli bir katkı sağlamayı hedefliyor.

jeotermal-yerkoy.jpg

Projenin onaylanmasıyla ilgili açıklama yapan Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, "Jeotermal Tarım Alanları Projesi'nin onayını alarak ön protokolümüzü imzalamış bulunmaktayız. Bu projenin ilçemize ve tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi. Başkan Yılmaz, projenin ilçe ekonomisine büyük bir katma değer katacağını ve ciddi istihdam sağlayacağını vurgulayarak, "İlçe ekonomimizin kalkınmasında büyük bir öneme sahip olan ve uzun yıllardır beklediğimiz bu projeyi, birlikte çalıştığımız kurum ve kuruluşlarla birlikte hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

jeotermal-tarim-alanlari-projesi-onaylandi.jpg

Yerköy Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesinin paydaşları arasında yer alan kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Başkan Yılmaz, desteklerinden dolayı Tarım Bakanlığı yetkilileri, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, İlçe Kaymakamı Muharrem Coşgun ve diğer ilgili isimlere şükranlarını iletti. Başkan Yılmaz, birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirilen projenin ilçeye ve vatandaşlara hayırlı olmasını temenni etti.

Etiketler : ,
İlgili Haberler