Yozgat'ın o ilçesinde 50 yıllık hasret sona erdi! Yakından inceleme fırsatı buldular

Yozgat'ın o ilçesinde 50 yıllık hasret sona erdi! Yakından inceleme fırsatı buldular

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, beraberindeki mahalle muhtarlarıyla birlikte, Kale Mahallesi'nde tamamlanan 3 bin metreküplük filtrelenmiş tatlı su deposunda incelemelerde bulundu.

A+A-

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, beraberindeki mahalle muhtarlarıyla birlikte, Kale Mahallesi'nde tamamlanan 3 bin metreküplük filtrelenmiş tatlı su deposunda incelemelerde bulundu. Başkan Yılmaz, yapılan bu depo ile Yerköy'ün 50 yıllık tatlı su özleminin nihayet sona erdiğini açıkladı.

su-hasreti-son-buldu3.jpg

Yıllardır hayal olan tatlı suyun, Musabeyli yani Cemil Çiçek Barajı'ndan ilçeye ulaştığını ifade eden Başkan Ferhat Yılmaz, "Yerköy'ümüze yıllardır hayal olan, bir türlü gelmeyen su, Musabeyli yani Cemil Çiçek Barajı'ndan ilçemize gelmiş bulunmaktadır. 3 bin tonluk depomuz tamamlandı. Allah razı olsun emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah 14 mahallemize, Yerköy'ün tamamına yetecek bir tatlı suyu hemşerilerimizle buluşturuyoruz. Bugün suyun dörtte birini, Cumartesi günü dörtte ikisini, Pazartesi dörtte üçünü vereceğiz. Allah nasip ederse çarşamba günü ise tamamını dörtte dördünü veriyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren ise musluklardan su içebilecekler" dedi.

su-hasreti-son-buldu2.jpg

Başkan Yılmaz, ilçe halkının artık köy köy dolaşıp su getirmeyeceğini belirterek, "İlçe halkımız çeşitli köylere su taşımak zorunda kalmayacak ya da hazır su almak zorunda kalmayacak. Bu su, memleketimize ciddi katma değer katacak. Sadece memleketimize değil, belediyemizi de büyük ölçüde rahatlatacak. Ayda 800 milyar elektrik parası ödüyoruz. Depo faaliyete geçtikten sonra dinamolar için kullanılan elektrik giderlerinde ciddi bir azalma olacak ve yüksek faturalardan kurtulacağız. Tam randıman alındıktan sonra Yerköy'de içme suyunu daha uygun hale getireceğiz" diye konuştu.

su-hasreti-son-buldu.jpg

Başkan Yılmaz, göreve geldiği günden bu yana suya hiç zam yapmadığını vurgulayarak, "En son elektrik zammı nedeniyle suya zam yapmıştık. Bu zammı da inşallah kaldıracağız. Ucuz ve kaliteli su, Yerköy'e ve Yerköylülere hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz'ın incelemelerine belediye başkan yardımcıları Oktay Yılmaz, İYİ Parti Yerköy İlçe Başkanı Hasan Kürşat Ayan, mahalle muhtarları da eşlik etti.

Etiketler :
İlgili Haberler