Yozgat'ın köylerinde heyecan artıyor

Yozgat'ın köylerinde heyecan artıyor

“Köyde Okuma Etkinlikleri” bozkırda heyecan kaynağı olmaya devam ediyor. Akademisyenler gibi üniversite öğrencileri de etkinliklere ilgi gösterip yer almaya başladılar.

A+A-

Köy ve kasaba okullarına yönelik özverili çabasını sürdüren Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, özgün bir çalışma olarak başlattığı ve öncülük ettiği “Köyde Okuma Etkinlikleri” programının 40’ıncısını ve 41’incisini, Sorgun’un Belencumafakılı Köyü ve Eymir Kasabası’ndaki okullarda gerçekleştirdi.

Belencumafakılı İlkokulu / Belencumafakılı İmam Hatip Ortaokulu ve Eymir İlkokulu / Eymir İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleriyle gerçekleştirilen etkinliğe YOBÜ – Tıp Fakültesi’nden Doç. Dr. Mahmut Kılıç, Mühendislik – Mimalık Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Erbakan, Meslek Yüksekokulu’ndn Öğr. Gör. Didem Kösedağ ve Öğr. Gör. Serkan Öncü de katılıp katkı verdiler. Ayrıca YOBÜ – Genç Girişimciler Topluluğu (GGT) öğrencileri de iştirak ederek ilkokul öğrencileriyle aktiviteler gerçekleştirdiler.

05062022-629cabade5662-default.png

Akademisyenler öğrencilerle "Belencumafakılı'dan da Aziz Sancar çıkabilir", "Eymir'den de Fuat Sezgin çıkabilir" ve "Ben de yaparım" başlıkları etrafında bilgilendirici, ufuk açıcı ve yol gösterici söyleşilerde bulundular. Öğretmenlerle de bir araya geldikleri anlarda "Okulda ve Çevrede Proje Yapmak" konulu kritiklerde ve sohbetlerde bilgiler paylaşıp önerilerini paylaştılar. Öğrencilerle ve öğretmenlerle samimi bir atmosferde dopdolu bir program icra edildi.

Anasınıfı öğrencilerinden başlayarak bütün düzeylerde öğrencilerin akademisyenlerle buluşmasına fırsat verilmeye çalışılan programda, konukların “minik” ruhlu ve ışık saçan bakışlarıyla umut veren çocuklarla kısa sohbetler ettiler. YOBÜ-GGT üyesi üniversite öğrencileriyle okul bahçesinde, palyaço gösterici gibi etkinliklere katıldılar. Onlar için bitmesini istemedikleri neşe dolu bir gün oldu.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.