Yozgat'ın ilçesinde eksikler gideriliyor! Kentin yeni uğrak noktası olacak

Yozgat'ın ilçesinde eksikler gideriliyor! Kentin yeni uğrak noktası olacak

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde gerçekleştirilen önemli bir altyapı projesi kapsamında, yeni terminal binasının yapımı hızla ilerliyor.

A+A-

Boğazlıyan ilçesinde gerçekleştirilen önemli bir altyapı projesi kapsamında, yeni terminal binasının yapımı hızla ilerliyor. Belediye Başkanı Gökhan Coşar, terminal inşaatının devam eden çalışmalarını yerinde inceleyerek, vatandaşlara daha modern ve işlevsel bir ulaşım hizmeti sunma amacını vurguladı.

Başkan Coşar, inceleme sırasında yetkililerden aldığı bilgilerle birlikte, ilçenin yeni terminal binasıyla bir hayalini daha gerçekleştirdiklerini ifade etti. Eser ve hizmet siyasetinin en somut örneklerinden biri olan bu projenin, Boğazlıyan'ın ulaşım ihtiyaçlarını en modern şartlarla karşılayacağını belirtti. Ayrıca, terminalin ilçenin şehir dışına çıkış kapısı olacağını ve Boğazlıyan'ı diğer illerin uğrak noktası haline getireceğini vurguladı.

ugrak-noktasi-olacak-1.jpg

Başkan Coşar, yeni terminal binasının son derece modern ve işlevsel bir yapıya sahip olacağını belirterek, "İlçe halkına daha iyi hizmet verebilecek, diğer il ve ilçelerin uğrak yeri haline gelecek yeni terminalin, ilçe ekonomisine de büyük katkılar sağlayacak. Yeni binamız hizmete girdiği zaman yüzlerce araç ilçemizde mola verecek, terminal yanında bulunan iş merkezlerimizden alışveriş yapma imkânı bulacak. İlçemize yapılan yeni terminal binamız ilçemizin cazibe merkezi haline gelecek" dedi.

ugrak-noktasi-olacak-2.jpg

Başkan Coşar ayrıca mevcut terminal binasının yetersiz olduğunu ve eski bir yapıya sahip olduğunu belirtti. "Malumunuz mevcut terminal binamız çok eski ve yeterince hizmet veremiyor. Seçim çalışmalarımızda söylediğimiz gibi memleketimizin bütün eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Bu çerçevede ilçemize yeni bir terminal binası kazandıracağımızı söyledik. İmkanlar dahilinde tek tek yerine getirmeye çalışıyoruz. Boğazlıyan'a yakışan yeni terminal binamızda çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. İlçemize vizyon katan daha birçok önemli projelerimizi ve yatırımlarımızı hayata geçirmek için çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

ugrak-noktasi-olacak-3.jpg

Başkan Coşar, eser ve hizmet siyasetinin önemli bir örneği olarak gördükleri yeni terminal binasının, ilçeye ve halka sağlayacağı faydaları vurgulayarak, "Yapımını tamamladığımız ve açılışını yapacağımız yeni terminal binamızda bugün incelemelerde bulunduk. Durmak yok. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Yeni binamızı en kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız" ifadelerini kullandı.

ugrak-noktasi-olacak.jpg

Etiketler :
İlgili Haberler