Yozgat'ın ilçelerinde gençlik buluşmaları devam ediyor

Yozgat'ın ilçelerinde gençlik buluşmaları devam ediyor

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde düzenlenen "Gençlik Buluşmaları" programı kapsamında gençler, Araplı Kasabası Camisi'nde bir araya geldi. Bu anlamlı buluşmaya Araplı kasabası, Yaycılar, Ahmetfakılı ve Keser köylerinde yaşayan gençler yoğun ilgi gösterdi.

A+A-

Sorgun İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen "Gençlik Buluşmaları" programı kapsamında gençler, Araplı Kasabası Camisi'nde bir araya geldi. Bu anlamlı buluşmaya Araplı kasabası, Yaycılar, Ahmetfakılı ve Keser köylerinde yaşayan gençler yoğun ilgi gösterdi.

Sorgun İlçe Müftüsü İsa Yaykın'ın koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinlikte, gençlerin yanı sıra İlçe Müftüsü İsa Yaykın, Şube Müdürleri Gazi Bektaş, Nadir Yiğit, Gençlik Koordinatörü Adem Caner, Mustafa Aktaş, Yeni Cami Müezzin Kayyımı İdris Şahin, Mehmet Karaca Cami İmam Hatibi Hüda Yavuz ve çok sayıda vatandaş da yer aldı.

gencler-camide-bulustu.jpg

Müftü Yaykın, program kapsamında gençlerle ve katılımcı cemaatle bir araya gelerek, gençliğin gelecekteki değerini vurguladı. Gençlere hitaben yapılan sohbetinde Müftü Yaykın, gençliğin toplumun teminatı olduğunu ve onlara değer katmanın önemine vurgu yaptı.

Programın sonunda söz alan Müftü Yaykın, emeği geçen herkese teşekkür etti. Ahmetfakılı Cami, Keser Köyü Cami, Yaycılar Köyü Cami ve Araplı Kasabası Cami görevlilerine özel bir teşekkürde bulunan Yaykın, onların emekleri ve misafirperverlikleri için minnettarlık duygularını dile getirdi.

gencler-camide-bulustu-1.jpg

Programın katılımcıları, birlikte geçirilen bu anlamlı etkinlikte hem dini değerlere vurgu yapma fırsatı buldu hem de birbirleriyle kaynaşarak sosyal bağlarını güçlendirdi. Sorgun İlçe Müftülüğü'nün düzenlediği bu tür etkinlikler, gençler arasında dayanışma ve birlik ruhunu pekiştirmeye devam ediyor.

Etiketler :
İlgili Haberler