Yozgat'ın ilçelerinde fidanlar toprakla buluşturuldu

Yozgat'ın ilçelerinde fidanlar toprakla buluşturuldu

”Geleceğe Nefes Ol” sloganıyla başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Akdağmadeni'nde, Sarıkaya Karayakup Kasabası ve Terzili Mahallesinde fidanlar toprakla buluşturuldu.

A+A-

”Geleceğe Nefes Ol” sloganıyla başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Sarıkaya Karayakup Kasabası ve Terzili Mahallesinde fidanlar toprakla buluşturuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her yıl 11 Kasım gününün “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak kutlanacağını duyurması, “Geleceğe Nefes Ol” kampanyasına öncülük etmesiyle bugün Sarıkaya Karayakup Kasabası Terzili Mahallesinde belirlenen sahada yüzlerce fidan dikimi gerçekleştirildi.
Fidan dikim etkinliğine, İlçe Kaymakamı Samet Serin, Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, Karayakup Belediye Başkanı Ahmet Dursel Erdoğan, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar gönüllü olarak katıldı.

akdag1-2.jpg

AKDAĞMADENİ’NDE DE FİDAN DİKİMİ YAPILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı uhdesinde, 11 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü kapsamında Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan fidan dikim etkinliği Akdağmadeni İlçesinde de Kaymakam Fatih Topuz ve ilçe protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi.

‘Millî Ağaçlandırma Günü’ kapsamında Kaymakam Topuz, ilçe protokolü, gönüllüler ve öğrencilerin katılımı ile Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu yerleşkesinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği “Bugün Fidan, Yarın Nefes” sloganı ile fidanlar toprakla buluştu.

Kaymakam Topuz, Bir toprağa, bir insana yapılabilecek en güzel şey toprağı yeşil ile buluşturmaktır. Önemli olan bu fidanları toprakla buluşturmuş olmanın yanı sıra bakımını da ihmal etmemektir. Ben buradan fidan dikiminde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.