Yozgat'ın gururu Bozok Kaplanı Rıza Kayaalp’e durmak yok!

Yozgat'ın gururu Bozok Kaplanı Rıza Kayaalp’e durmak yok!

Yozgat Rıza Kayaalp Spor Salonu'nda düzenlenen Türkiye Güreş Süper Ligi müsabakalarını izleyen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, güreşin Türkiye için ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

A+A-

Yozgat Rıza Kayaalp Spor Salonu'nda düzenlenen Türkiye Güreş Süper Ligi müsabakalarını izleyen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, güreşin Türkiye için ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, milli güreşçi Rıza Kayaalp'in olimpiyat şampiyonluğu hedefiyle güreşi bırakmaması gerektiğini belirtti.

Eroğlu, İç Anadolu ve özellikle Yozgat'ın güreş sporuna katkısını önemseyerek, grekoromen sitil güreşlerin cumartesi ve pazar günü devam edeceğini duyurdu. Yozgatlı güreş severleri müsabakalara davet eden Eroğlu, Türkiye'nin uluslararası alandaki güreş başarılarına vurgu yaparak, "Türk güreşi, Yaşar Doğu ruhuyla Rıza Kaya ruhuyla, Taha Akgül ruhuyla, Mahmut Demir ruhuyla, şanlı yürüyüşüne devam edecek" dedi.

Olimpiyat oyunlarında güreşin Türkiye'ye en çok madalya kazandıran branş olduğunu dile getiren Eroğlu, Rıza Kayaalp'in olimpiyat şampiyonluğu elde etmeden güreşi bırakmaması gerektiğini vurguladı. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için iyi bir hazırlık yapacaklarına inandığını söyleyen Eroğlu, Türk güreşi olarak görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan da güreşçileri kentte ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, Türkiye Güreş Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'na teşekkür etti. Özkan, genç güreşçilerin minderde ter dökerken aynı zamanda ildeki gençlere örnek olduğunu ifade ederek, "Celal Atik'ten Rıza Kayaalp'e geldik. İnşallah yeni Rızalar yetiştireceğiz. Dileğimiz isteğimiz bu" dedi.

Etiketler : ,
İlgili Haberler