Yozgat'ın gençlerine Avrupa kapısı

Yozgat'ın gençlerine Avrupa kapısı

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED), gençlerin Avrupa’ya açılan kapısı haline geldi. SORGED, kurum, kuruluş ve STK’lar ile işbirliği yaparak 400’den fazla genci yurt dışına gönderdi.

A+A-

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED), gençlerin Avrupa’ya açılan kapısı haline geldi. SORGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, geliştirdikleri projelerle birçok genci Avrupa’ya gönderdiklerini belirterek, gençlerin bu sayede kültür seviyelerinin arttığını ve geleceğe daha emin adımlarla bakmalarını sağladıklarını söyledi.

YURTDIŞI İMKANI

Sorgun Gençlik Derneği 2014 yılından bugüne kadar Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma Programıyla farklı ülkelerdeki kurum, kuruluş ve STK’lar ile işbirliği yaparak 400’den fazla genci yurt dışına gönderdi.
Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında Merve Sözer ve GürinYağmurcu Macaristan'da, Yılmaz Can Çiçek İspanya'da, Tayfun Tüysüzoğlu Estonya’da ve SimayHariyeTunçkılıçBelçika’da gönüllülük faaliyetlerine devam ediyor.

SORGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, Gençlerin 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, dünya ile konuşan, Dünya ile çalışan, Dünya ile yarışan liderler olarak geleceğe hazırlanması hedeflediklerini kaydetti.

Uğuz, yerel, ulusal ve uluslar arası, iş dünyasındaki yeni gelişmeler ışığında sürekli güncellenmekte olan eğitimlerimiz ile gençlerin önündeki tüm engelleri kaldırdıklarına vurgu yaptı.

GENÇLERİN İSTİHDAMI

Düzenledikleri eğitimler, kurslar ve etkinlikler ile gençlerin kişisel ve kişilerarası becerilerini arttırmaya ve özgeçmişlerini güçlendirmesine katkı sağladıklarına vurgu yapan Uğuz, “Artık üniversite okumak tek başına yeterli olmuyor. 21. Yüzyılda gençler farklı becerilere sahip olması gerekiyor. İş dünyası akademik çalışmalarının yanı sıra gençlerin kendilerini pek çok alanda geliştirmesini istiyor. Artık şirketler işe alacakları gençleri seçerken üniversite yıllarını nasıl geçirdiklerine de bakıyor. Sivil Toplumdaki çalışmalar önemseniyor. Birlikte çalışacakları gençlerin proje üretmesini, sorunlara çözüm bulmasını ve takımla birlikte uyum içinde çalışmasını bekliyor” dedi.

Dernek tarafından düzenlenen programlara katılımların tamamen ücretsiz olduğunu ve seyahat, konaklama, yemek, vize ücretlerini gibi bütün masraflarının karşılandığını dile getiren Uğuz, . yardım etmek, öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen gençler bu programlardan yararlanmaya davet ettiklerini belirtti.

Dernek Başkanı Uğuz açıklamasında şunları kaydetti:

“Eğitim süresince çeşitli sorumluluk projelerinde etkin rol alan, bir derneğin veya kulübün faaliyetlerinde çalışan, takım çalışmasına inanan, gelişime açık olan, yabancı dil bilen, teknolojiyi takip eden, araştıran, sorgulayan, yurtdışında staj, eğitim ve projelerde yer alan, iyi iletişim becerilerine sahip, özgüveni yüksek, girişimci ruha sahip, insana ve topluma duyarlı, fikirleri ve vizyonuyla çalıştığı kurumda fark yaratan, farklı görüş ve değerlere saygılı, kültürel farklılıklara uyum, çeşitlilik, öğrenmeye açıklık, duyarlılık, dünya görüşü, iletişim yeteneği gibi beceriler gençler iş dünyası tarafından öncelikli tercih ediliyor.”

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.