Yozgat'ın geleceği inşa ediliyor! 10 yıldır büyük emek ve çaba sarf ediyorlar

Yozgat'ın geleceği inşa ediliyor! 10 yıldır büyük emek ve çaba sarf ediyorlar

Yozgat İl Müftülüğüne bağlı Abdulhamithan 4-6 yaş Kur’an Kursu’nda öğrenim gören öğrenciler Diyanet İşleri Başkanlığı 4-6 yaş eğitiminin 10. yılı dolayısıyla program düzenlendi.

A+A-

Velilere ve katılımcılara duygulu anlar yaşatan minik öğrenciler geleceğe dair ümitlerin yeşermesine sebep olurken, yaptıkları birbirinden güzel gösteriler katılımcıların büyük beğenisini kazandı. İl Müftüsü Ali Gülden, yaptığı selamlama ve açış konuşmalarında; Kuran kurslarının önemine değindi.

10-yil-senligi-yapildi-06.jpg
Müftü Gülden, ” 4-6 yaş Kur’an Kurslarımızda Rabb’ini tanıyan, peygamberini tanıyan, kitabını tanıyan, annesini babasını, milletini, devletini seven nesiller yetişiyor. Hocalarımız bu uğurda büyük emek ve çaba sarf ediyorlar. Sizler yavrularınızı bu kurslarımıza verdiniz, ben her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ama siz verdiğiniz gibi sizinle aynı apartmanda oturan, sizin akrabanız, komşunuz olanların da bu kurslara yavrularını yönlendirmeleri noktasında bir gayret ve çabayı sizden beklediğimizi buradan ifade eder, tekrar her birinize programımızı teşrifleriniz sebebiyle hoş geldiniz der, saygılar sunarım. Sayın Valimize de bu süreç içerisinde bizlere verdiği katkılar ve programımızı teşrifleri sebebiyle hasseten teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

10-yil-senligi-yapildi-05.jpg

Vali Ziya Polat’ta yaptığı konuşmada, geleceğin teminatı çocukların ailesine; devletine ve milletine bağlı iyi yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Yeniufuk