Yozgat'ın çehresi değişecek! Gözler festival sonrasına çevrildi

Yozgat'ın çehresi değişecek! Gözler festival sonrasına çevrildi

‘Gönül Belediyeciliği’ sloganı ile Yozgat’ın geleceğine dönük projeler üzerinde duran Belediye Başkanı Celal Köse, dev projelerin hayata geçirilmesi için ilk kazmayı festival sonrasında vuracak.

A+A-

‘Gönül Belediyeciliği’ sloganı ile Yozgat’ın geleceğine dönük projeler üzerinde duran Belediye Başkanı Celal Köse, dev projelerin hayata geçirilmesi için ilk kazmayı festival sonrasında vuracak.

Yozgat’ın çehresini değiştirecek dev yatırımlar devam ederken, kentin geleceğini kurtaracak alt yapı projesine başlanacak.

Yozgat Belediyesi tarafından sağlıklı, sürdürülebilir ve yaşanabilir yaşam alanlarının oluşturulması, düzenli ve kaliteli kent gelişiminin sağlanabilmesi amacıyla hazırlanan projelere dokunuşlar yapılacak.
Ulaşımdan altyapıya kadar her alanda Yozgat’ı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren Yozgat Belediyesi, kentin kangren haline gelen sorunlara neşter vuracak.

Yozgat’ı, modern, çağdaş ve yaşanabilir bir kent haline getirecek projeler için ön hazırlıklar tamamlandı.
Belediye Başkanı Celal Köse’nin sık sık üzerinde durduğu projeler, kamuoyunda da büyük ilgi uyandırdı. Vatandaşlar, Belediyenin bu yatırımları şehre kazandırması halinde altın bir döneme imzasını atmış olacağını dile getiriyor.

Yozgat’ı modern, gelişmiş ve sürekli kalkınma halinde bir kente dönüştürmek için gayret sarf eden Belediye Başkanı Celal Köse, içme suyu şebekesinde asrın sorunu haline gelen ve insan sağlığını etkileyen asbestli boruları kaldırmak amacıyla çalışmalara hız verdi. İhalesi yapılan ve değerlendirme süreci tamamlanan proje için ilk kazma önümüzdeki haftadan itibaren vurulacak.

ŞEBEKELER YENİLENECEK

Belediye Başkanı Celal Köse, kent merkezinin şantiyeye dönüşeceğinin altını çizerek, asbestli içme suyu boruları yenileneceğini söyledi.

Başkan Köse, hali hazırda kullanımda olan son derece sağlıksız, kanserojen özelliği bulunan asbestli içme su borularımızın değişimi için bir çalışma başlattıklarını hatırlatarak, ihale sürecinin sonuna gelindiğinin müjdesini verdi.

Yozgat Belediyesi, kentin içme suyunun taşındığı asbestli boruları değiştirmeye yönelik çalışmalara başlayacak. Çalışma kapsamında, insan ve çevre sağlığını olumsuz etkileyen aynı zamanda kullanımı tüm dünyada yasaklanan asbestli borular, şehrin tamamında program dahilinde değiştirilecek. Asbestli boruların yerine ekonomik ömrü uzun dayanıklı ve insan sağlığına zararsız duktil borular döşenecek.
Yozgat kent merkezinde içme suyunun taşındığı asbestli boruların değişimine yönelik proje 22 ayda tamamlanacak.

Belediye Başkanı Celal Köse, projenin 300 Milyon TL tutarında olduğunun altını çizerek, Yozgat için vizyon ve prestij projelerinin başında geldiğini söyledi.

Başkan Köse, Yozgat’a yapılacak bu devasa alt yapı projesi kente uzun yıllar hizmet edecek bir proje olduğunu aktardı. Başkan Köse, yıllar önce kentin içme suyu ihtiyacını karşılamak için döşenen boruların sağlık açısından zararlı olması nedeniyle mutlak surette değiştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK

Belediye Başkanı Köse, eski menekşe evleri bölgesine planlanan Millet Bahçesi’nde yer tesliminin yapıldığını söyledi.

Başkan Köse, valilik karşısında Menekşe Evleri'nin bulunduğu 52 bin 170 metrekare alanın millet bahçesine dönüşeceğini hatırlattı.

Başkan Köse, Yozgat’ın çehresini değiştirecek projeyi yakından takip ettiklerini belirterek, proje ile bölgenin nefes alacağını söyledi.

Başkan Köse, “Millet Bahçesi de devasa yeşil alanlarıyla hemşehrilerimizin yeni gözdesi olacaktır.
Millet Bahçesi içerisinde Millet Kıraathanesi, spor alanları, kapalı pazar, yürüyüş alanları, piknik alanların olduğu güzel bir alan olacak. Şehrimize müthiş bir görsellik katacak” dedi.

HAL İŞ MERKEZİ İHALESİ YAPILDI

Belediye Başkanı Köse, yeni hal ve iş merkezinde yeni ihalenin yapıldığını ve sürecin devam ettiğini kaydetti.

İnşaat maliyetlerindeki artışlar nedeniyle güncellemeye gidildiğinin altını çizen Başkan Köse, önümüzdeki hafta içerisinde sözleşme imzalanarak çalışmalara başlanılacağını vurguladı.

Yeni Hal İş Merkezi’nin vatandaşların yaşam merkezi haline getirilmesini amaçladıklarına değinen Başkan Köse, projenin şehrin vizyonunu değiştireceğini söyledi.

Başkan Köse, projenin kısa süre içerisinde tamamlanmasını hedeflerinin altını çizerek, “Yozgat’ımızın çehresini değiştirecek olan projemiz hayata geçtiğinde 4 bin metrekare kapalı alana sahip zemin artı 2 kattan oluşan şehrimize yakışır bir kompleks ortaya çıkacak. Yeni Hal, İş ve Yaşam Merkezimiz, bir yandan şehrin ticaretine katkıda bulunurken diğer yandan sosyal donatıları ile hemşehrilerimizin yaşam merkezi haline gelecek. Eski ve kullanışsız hale gelen bu alanda yıkım çalışmalarından sonra yapılacak modern ve estetik mimarisiyle göz dolduracak projemiz aynı zamanda şehrimize katma değer sağlayacak. Büyük Cami Çevre Düzenlemesi, Yeni Hal, İş ve Yaşam Merkezi projelerimizin tamamlanması sonrası bu bölge, hem hemşehrilerimizin hem de şehrimize ziyarete gelen misafirlerimizin uğrak noktası ve ticari faaliyetlerin olduğu bir alana dönüşecek” diye konuştu.

YENİ YATIRIMLAR

Başkan Köse, yatırımlar için hız kesmeden çalıştıklarını belirterek, “Önümüzdeki aylarda da yeni projeler ve yatırımlarla fark yaratacağız. Yozgat’ta farklı bir yatırım hayata geçecek. Halka hizmet hakka hizmettir. Yozgat’ın geleceği için çalışıyoruz. Hazırladığımız projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz” ifadelerinde bulundu.

HALKIN GÖNLÜNDE

Belediye Başkanı Köse, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra vatandaşlarla da kurduğu gönül köprüsü ile dikkat çekiyor.

Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelerek samimi ve içten diyaloglar kuran Başkan Köse, hem sohbet ediyor hem de fikir alışverişinde bulunuyor.

Başkan Köse, gönül köprülerini güçlü ve sağlam tutmaya gayret gösterdiklerine değinerek, her yaştan ve her kesimden vatandaşın fikirlerini alarak Yozgat’ı birlikte yönetmenin anlayışı içerisinde olduklarını belirtti.

Başkan Köse, “Her bir vatandaşımızın talep ve önerisi bizim için çok kıymetli. Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm getirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Gönülden bağlı olduğumuz Yozgat’ımıza hep birlikte güzel işler ve hizmetler yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.