Yozgat'ı unutmadı! Bir kamyon dolusu gönderdi

Yozgat'ı unutmadı! Bir kamyon dolusu gönderdi

Kocaeli’nde gazetecilik yapan hemşerimiz Mustafa Eranıl, Yozgat’ta kurulacak olan Şehitler Kütüphanesi için, kamyon dolusu kitap gönderdi.

A+A-

Kocaeli’nde gazetecilik yapan hemşerimiz Mustafa Eranıl; Yozgat’ta kurulacak olan Şehitler Kütüphanesi için, kamyon dolusu kitap gönderdi.

Kocaeli’nde gazetecilik yapan Akdağmadeni nüfusuna kayıtlı hemşerimiz Mustafa Eranıl, Yozgat Valiliği tarafından gönderilen resmi plakalı kamyonet ile 40 bin civarında kitabı, Şehitler adına kurulacak olan kütüphaneler için gönderdi.

Yozgat Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tahsis edilen kamyonet iki şoförle Kocaeli’ye gönderildi. Gazeteci Mustafa Eranıl, başlatmış olduğu kitap toplama kampanyasında topladığı kitapları; Yozgat’ta kurulacak olan kütüphaneler için Yozgat’a gönderdi. 40 bin adet kitap, Yozgat’ta kurulacak olan kütüphanelerde değerlendirilecek. Yozgat’a getirilen kitaplar, milli eğitim müdürlüğü bünyesinde vazife yapan Şehit Kütüphaneleri Koordinatörü Eğitimci Hatice Aydın’a teslim edildi.

kitap-3-2048x1365.jpg

DAHA ÖNCEDE KİTAP GETİRMİŞTİ

Hemşerimiz Gazeteci Mustafa Eranıl, geçtiğimiz aylar içinde de 7 bin 500 kitap, Akdağmadeni’nde kurulan kütüphane için 17 bin 500 kitabı ise Yozgat’ta kurulacak kütüphaneler için Yozgat’a getirerek, yetkililere teslim etmişti. Eranıl, bu güne kadar toplam 65 bin kitabı, Şehit kütüphaneleri için Yozgat’a getirmiş oldu.

DURMAK YOK, KURMAYA DEVAM

Eranıl, bu güne kadar Yozgat başta olmak üzere Kocaeli, Kütahya, Van, Elazığ, Malatya, Trabzon, Urfa gibi birçok yerde kurulan kütüphaneler çeşitli sayılarda kitap desteğinde bulundu. ‘Durmak yok, kütüphane kurmaya devam’ diyen Eranıl, “ Maalesef yeni nesil kitap okumaktan son derece uzak bulunmaktadır. Ancak, biz ise neslimizin kitap okumasını sağlamak için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu yüzden hem şehitlerimizin adını yaşatmak; hem de yeni nesli kitaplarla buluşturmak amacıyla kütüphaneler kurmaya çalışıyoruz. Şehit Kütüphaneleri adında ekibimizle birlikte çok güzel çalışmalarda bulunmaktayız. Yozgat’ın dört bir yanını Şehit Kütüphaneleriyle donatacağız” dedi.
Yozgat için kitap toplamaya devam ettiğini belirten Eranıl; bu güne kadar Yozgat’a 60-65 bin kitap gönderdiğini ifade etti.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.