Yozgat'ı temsil eden tek belediye oldu

Yozgat'ı temsil eden tek belediye oldu

Akdağmadeni Belediyesi, Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Projesi ile koordineli çalışan “Sağlıklı Kentler Birliği” üyesi oldu. Yozgat’ı temsil eden ilk ve tek belediye Akdağmadeni Belediyesi oldu.

A+A-

Akdağmadeni Belediyesi, Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Projesi ile koordineli çalışan “Sağlıklı Kentler Birliği” üyesi oldu. Yozgat’ı temsil eden ilk ve tek belediye Akdağmadeni Belediyesi oldu.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Sağlıklı Kentler Birliğinin 36. Olağan Meclis Toplantısına katıldı.

akdag-3-1-2048x1365-001.jpg

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yaptığı açıklamada, Sağlıklı kent oluşturulması, çalışmaların daha da geliştirilmesi bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Projesi ile koordineli çalışan “Sağlıklı Kentler Birliği”ne üye olduklarını söyledi.

Başkan Yalçın ‘’Sağlık alanında söz verdiğimiz projeleri bir bir hayata geçiriyor, koruyucu sağlık hizmetleri, obezite ve metabolik sendrom ile mücadele, bağımlılıkla mücadele, Pandemi ile mücadele, sağlık kabini uygulama hizmetleri noktasında bölgemize örnek olacak çalışmalar yapıyoruz. Özellikle sedanter yaşamın arttığı günümüzde hareketliliğin artırılması amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlemekle birlikte yeni bisiklet yolu, yeşil yürüyüş yolu, orman içi aktivite alanlarının belirlenmesi, ilçemize farklı ve yeni bir spor kompleksinin kazandırılması, yarı olimpik yüzme havuzu projesi ile hayalimizdeki aktif ve hareketli şehri imar ve inşaa etme yolunda sağlam adımlar atıyoruz. Ayrıca çevre sağlığı, atık yönetimi, geri dönüşüm, engelsiz şehir oluşturma yolunda eğitim, inşaat ve ekipman çalışmalarımızı tamamladık. Atık su arıtma tesisi, yenilenebilir çevre dostu enerji kaynakları, iklim değişikliği ve küresel ısınma konularında proje çalışmalarımızı tamamlama noktasına geldik.”dedi.

akdag-2-1.jpg

BELEDİYELER ŞEHİRLERİN HEKİMLERİDİR

“Belediyeler hasta şehirlerin hekimleridir” anlayışıyla ilçemizin her sorununa bizzat el atan bir belediye olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diyen Başkan Yalçın, “ Çalışmalarımızı daha da geliştirebilmek için sağlık alanında bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Projesi ile koordineli çalışan “Sağlıklı Kentler Birliği”ne üye olduk. Antalya Muratpaşa Belediyesi ev sahipliğinde yapılan olağan meclis toplantısında üyelik başvurumuz onaylanmış ve tamamlanmıştır. Daha önce Yozgat’tan herhangi bir belediyenin üye olmadığı bu birlikte ilimizi temsil eden ilk ve tek belediye Akdağmadeni Belediyesi olmuştur. Merkezinde insan olan, doğayı koruyan, hayata yön veren çalışmalarımız devam edecektir.’’ diye konuştu.

Yeniufuk