Yozgat'ı karıştıran seçim! Tartışmalar sürüyor

Yozgat'ı karıştıran seçim! Tartışmalar sürüyor

Yozgat’ta geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirilen İLKSAN İl Delege Seçimlerine ilişkin tartışmalar sürüyor.

A+A-

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, İLKSAN il delege seçimlerinde ortaya konan tablonun üzüntü verici olduğunu belirterek, bir delegenin Anayasal hakkının ihlal edilmeye çalışıldığını söyledi.

Yozgat’ta geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirilen İLKSAN İl Delege Seçimlerine ilişkin tartışmalar sürüyor. Türk Eğitim-Sen Yozgat Şubesi karantina altındaki bir üyenin oy kullandığını gerekçe göstererek seçimlere itiraz etti.

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, İLKSAN üyesi bir öğretmenin tayini çıksa bile oyunu kullanabileceğine dikkat çekerek, bunun Anayasal hak olduğunu kaydetti.

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Şerefli, bu yıl Konya’ya tayin olan Abdullah Elma’nın karantina süresinin dolmadan yasal hakkını kullanmak için kendi aracıyla Yozgat’a geldiğini ifade etti.

Şerefli, “Abdullah Elma’nın son yapılan kovid testi negatif çıktı. Bununla ilgili gerekli belgeleri emniyet görevlilerine teslim etti. Ortaya konan tartışma karantina süresinin bitmemesinden kaynaklanıyor. İLKSAN üyesi öğretmen kendi imkanları ile tüm tedbirlerini alarak oy kullanmaya gelmiştir. Zaten oy kullandıktan sonra karantina sürecini tamamlamıştır” dedi.

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Şerefli, Abdullah Elmalı’nın kendisine yönelik süregelen linç girişimine ilişkin başlatacağı hukuki işlemlerde de destek vereceklerini sözlerine ekledi.

Yozgat Hakimiyet

İlgili Haberler