Yozgat'ı heyecanlandıran imzalar atıldı! Tam 28 proje bulunuyor

Yozgat'ı heyecanlandıran imzalar atıldı! Tam 28 proje bulunuyor

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde 2024 yılı eğitim projeleri destek programı kapsamında 28 proje, düzenlenen protokol imza töreni ile hayata geçirilecek.

A+A-

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde 2024 yılı eğitim projeleri destek programı kapsamında 28 proje, düzenlenen protokol imza töreni ile hayata geçirilecek. 42 okul ve kurum tarafından sunulan projeler, oluşturulan heyet tarafından incelenerek 21 okuldan desteklenmeye uygun görüldü.

Kaymakam Recep Aydın'ın başkanlığında gerçekleştirilen törene, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar ve öğrenciler de katılım gösterdi.

21-okuldan-28-proje.jpg

Protokol imza töreninde konuşan Kaymakam Recep Aydın, "Kaymakamlığımızın yürüteceği ve belediyeler, sivil toplum kuruluşları, hayırseverler tarafından desteklenecek olan eğitim projeleri destek programı ile ilçemizdeki öğrencilere kimlik ve kişilik kazandırma, sosyal hayata katılımlarının artırılması amacıyla hazırlandı. Gençlerin evrensel değerlere sahip, çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, uluslararası alanda rekabet edebilecek bireyler olmalarını hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

21-okuldan-28-proje-1.jpg

Heyet tarafından onaylanan projeler, çeşitli firmalar ve belediyeler tarafından desteklenecek. Desteklenen projeler arasında Boğazlıyan Belediyesi'nin büyük bir rol oynadığı, özellikle merkez okulların bulunduğu 17 projenin yüzde 70 oranında Boğazlıyan Belediyesi tarafından destekleneceği belirtildi.

Uzunlu kasabasındaki okulların yer aldığı 4 projeden 2'si Uzunlu Belediye Başkanlığı, 2'si ise YEOTEK Firması destekleri ile hayata geçirilecek. Ayrıca, Yenipazar Beldesi, Ovakent Beldesi, Sırçalı Beldesi ve Yamaçlı Beldesi'nde bulunan okulların yer aldığı projeler, ilgili belediye başkanlıkları tarafından desteklenecek.

21-okuldan-28-proje-2.jpg

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen projelerin birçoğunun, il ve ulusal düzeyde önemli etkiler yarattığı belirtildi. Katılımcı kurumlar arasındaki işbirliği ve desteklerle, Boğazlıyan ilçesi eğitim alanında önemli adımlar atmaya devam ediyor.

İlgili Haberler