Yozgat'a yeni vakıf üniversitesi kuruluyor

Yozgat'a yeni vakıf üniversitesi kuruluyor

Önceki gün itibariyle Çayıralan’da resmi kuruluş işlemleri tamamlanan Uluslararası Anatolia Üniversitesi Geliştirme Vakfı tarafından Çayıralan’a bir vakıf üniversitesi kazandırılacak.

A+A-

Çayıralan’a kurulması planlanan uluslararası üniversite hakkında bilgi veren Uluslararası Anatolia Üniversitesi Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Süleyman Kandemir, “Geçtiğimiz yıl Ekim ayı içerisinde Çayıralan’da resmi kuruluş işlemleri tamamlanan Uluslararası Anatolia Üniversitesi Geliştirme Vakfı, 2 Nisan 2021 tarihi itibari ile mahkemece tescil edildi. Üniversitemizin kuruluşunun ilk aşamalarını tamamladık.

vakif-universitesi-1.jpg

Yurt dışındaki öğretim görevlilerinin gayretleri ile Malezya Üniversitesi Senatosu bünyesinde çalışmalar devam ediyor. Ayrıca Yozgat Bozok Üniversitesi ile de işbirliği içerisindeyiz. Uluslararası Anatolia Üniversitesi, Türk ve İslam dünyasından öğrencilere eğitim verecek. Kuruluş aşamasında kamu binaları değerlendirilecek.


Bundan sonraki yeni süreçte, Çayıralan ve Yozgatlılar olarak el birliği içinde ilçemize ve Yozgatımıza yeni bir vakıf üniversitesi kazandırmanın heyecanını birlikte paylaşacağız. Tüm çevrelerin vereceği desteklere şimdiden teşekkür ederken, Çayıralanımıza, Yozgatımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum”.