Yozgat'a umre müjdesi! Kayıt dönemi başladı

Yozgat'a umre müjdesi! Kayıt dönemi başladı

Yozgatlı vatandaşlar için 2024 yılı Ramazan Ayı'nda kutsal topraklarda ibadet ve dualarını gerçekleştirebilecekleri umre turları için kayıt dönemi başladı.

A+A-

Yozgatlı vatandaşlar için 2024 yılı Ramazan Ayı'nda kutsal topraklarda ibadet ve dualarını gerçekleştirebilecekleri umre turları için kayıt dönemi başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Ramazan Ayı Umre Programı, çeşitli tur seçenekleri ile vatandaşlara sunuluyor.

Sabır, ibadet, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayını Mekke ve Medine-i Münevvere'de geçirmek isteyen Yozgatlı vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organize ettiği Ramazan Ayı Umre Programı'na katılma fırsatına sahipler. Program kapsamında, 30 günlük, 22 günlük, 16 günlük, 13 günlük, 11 günlük veya 7 günlük seçenekler arasından tercih yapma imkanı bulunuyor.

umre-kayitlari-basladi.jpg

Diyanet İşleri Başkanlığı, umre programına katılmak isteyen vatandaşlar için çeşitli konaklama ve servis seçenekleri sunarak, her bütçeye uygun alternatifler sunuyor. Kâbe'ye yakın mesafede konaklama imkanıyla düzenlenen umre turları, manevi bir huzur ve ibadet atmosferinde geçirilecek.

Umre kayıtları için başvuru yapacak vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi web sitesinde detaylı bilgilere ulaşabilirler. Tercihlerini yapacak olan vatandaşlar, ilgili bankalara ödemelerini gerçekleştirdikten sonra, umre kayıtlarını il ve ilçe müftülükleri ile e-devlet üzerinden kolayca tamamlayabilirler.

Ramazan Ayı Umre Programı, manevi bir yolculuk yapmak isteyen Yozgatlılara kutsal topraklarda unutulmaz bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor. Programa katılmak isteyen vatandaşlar, belirlenen süre ve konaklama seçenekleri arasından kendilerine en uygun olanı seçerek, ibadetlerini kutsal topraklarda gerçekleştirme şansına sahipler.

İlgili Haberler