Yozgat'a müjde! 193 milyon lira hesaplara yatırılmaya başlandı

Yozgat'a müjde! 193 milyon lira hesaplara yatırılmaya başlandı

Kayseri Şeker, Boğazlıyan ilçesinde faaliyet gösteren çiftçilere müjdeli bir haberle seslendi. Şirket, 2023-2024 kampanya dönemi için sözleşmeli ekim yapan çiftçilere 193 milyon 247 bin lira tutarında "1’inci söküm avansı" ödemesi gerçekleştirdi.

A+A-

Kayseri Şeker, Boğazlıyan ilçesinde faaliyet gösteren çiftçilere müjdeli bir haberle seslendi. Şirket, 2023-2024 kampanya dönemi için sözleşmeli ekim yapan çiftçilere 193 milyon 247 bin lira tutarında "1’inci söküm avansı" ödemesi gerçekleştirdi. Bu ödeme, bölge ekonomisine ve ülke tarımına önemli katkılar sağlamanın yanı sıra, çiftçilere yönelik zamanında yapılan desteklerle dikkat çeken bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kayseri Şeker, 21 Bölge Müdürlüğüne kayıtlı 4 bin 700 çiftçinin hesabına bu avansı yatırarak, çiftçilere ekonomik destek sağlamaya devam ediyor. Şirket, pancar ekimi başladığından beri çiftçilere tohum, gübre, ilaç, motorin gibi ayni desteklerin yanı sıra ekim, çapa, bayram, sulama, söküm gibi nakdi avanslarla da destek oluyor.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Üreticilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak her şeyden önce gelir. Ton başına 150 lira olarak belirlenen 193 milyon 247 bin liralık nakdi söküm avansı ile ekonomiye ve çiftçimize can suyu olacak 1’inci söküm avansını ödedik. Her aşamada çiftçimizin yanında olmak, ihtiyaçlarını karşılamak için çaba sarf ediyoruz. Önceliğimiz her zaman çiftçilerimizin mutluluğudur" dedi.

Kayseri Şeker'in çiftçilere yönelik bu destekleri, tarım sektörüne verdiği önemi ve sosyal sorumluluk anlayışını bir kez daha ortaya koyuyor. Bu çerçevede yapılan ödemeler, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini sürdürmelerine olanak tanıyarak bölge ekonomisinin güçlenmesine katkı sağlıyor.

Etiketler :
İlgili Haberler