Yozgat'a isminden sıkça söz ettiriyor! 5 yıllık hizmet raporunu açıkladı

Yozgat'a isminden sıkça söz ettiriyor! 5 yıllık hizmet raporunu açıkladı

Yozgat'ın Çekerek ilçesine bağlı Özükavak beldesinin Belediye Başkanı Oğuz Ünal, göreve geldiği günden itibaren belde için gerçekleştirdiği çalışmalarla adından sıkça söz ettiriyor.

A+A-

Çekerek ilçesine bağlı Özükavak beldesinin Belediye Başkanı Oğuz Ünal, göreve geldiği günden itibaren belde için gerçekleştirdiği çalışmalarla adından sıkça söz ettiriyor. 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde göreve seçilen Başkan Ünal, 5 yıl içinde beldeye yönelik önemli adımlar atmış durumda.

Başkan Ünal, yaptığı açıklamada, 5 yılda birçok zorlu sürecin atlatıldığını belirterek, "Geçirdiğimiz yıllar, dünya genelinde ve ülkemizde bir dizi olumsuzluğu beraberinde getirdi. Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, ekonomik zorluklar, su savaşları, kuraklık ve deprem gibi sorunlarla başa çıkma sürecinde belde olarak birlik ve beraberlik içinde çalıştık" dedi.

baskan-calismalari-anlatti.jpg

Başkan Ünal, salgın döneminde alınan tedbirlerle Türkiye'nin dünya genelinde övgü aldığını vurgulayarak, "Bu süreçte, vatandaşlarımızın yaşam şartlarını iyileştirmek için elimizden geleni yaptık. Hem COVID-19'a karşı hem de ekonomik krize karşı mücadele ettik. Ancak bu zorluklara rağmen, belde halkının duaları ve birlikte gösterdiğimiz dayanışma ile ayakta kalmayı başardık" şeklinde konuştu.

SU SORUNUNA KALICI ÇÖZÜM

Başkan Ünal'ın belirlediği öncelikler arasında su sorununa çözüm bulmak da yer alıyor. 10 yıldır devam eden su sorununu çözüme kavuşturan Başkan, "Kasabamızın 10 yıldır kanayan yarası olan su sorununu çözüme kavuşturduk. Dünya çapında yaşanan kuraklık günlerine rağmen, vatandaşlarımıza su sıkıntısı çektirmedik. Yaptığımız altyapı çalışmaları ve su dağıtım sistemini güçlendirmek adına kararlı adımlar attık" ifadelerini kullandı.

baskan-calismalari-anlatti-1.jpg

BELDENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİREN PROJELER

Başkan Ünal'ın öne çıkan projelerinden biri de beldeye yeni bir görünüm kazandıran çalışmalar oldu. Yamaçpınarına yapılan köprü, dere ıslahı, bakım-onarım işleri ve yol düzenlemeleri ile belde genelinde olumlu değişiklikler sağlandı. Başkan, "43 yıllık bir belediye olmasına rağmen yaşadığımız 21. yüzyılda dereden köprü olmadığı için kepçe ile öğrenci taşıyan bir belediye vardı. Göreve geldiğimiz günden itibaren beldeye modern bir görünüm kazandırmak adına bir dizi projeyi hayata geçirdik. Bu projelerle belde sakinlerinin yaşam kalitesini artırmayı hedefledik" dedi.

HALKA DUYARLI BELEDİYECİLİK

Başkan Ünal, belde halkına yönelik duyarlı bir belediyecilik anlayışını benimsediğini belirterek, "Kasabamızın kapatılan fırınını tekrar hizmete açtık. Halkımıza sıcak ekmeği ulaştırmak için gerekli adımları attık. Orman kesimi ile ilgili projelerde, halkın görüşlerini alarak, katılımcı bir yönetim sergiledik. Belediyecilik hizmetlerini daha hızlı ve etkili bir şekilde sunmak adına teknolojik gelişmeleri yakından takip ettik. El terminali sistemi ve mobil teknolojileri kullanarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmayı amaçladık" diye konuştu.

Başkan Ünal, gelecek dönemde de belde halkına daha iyi hizmet sunmak için çalışmalarına devam edeceklerini belirterek, "Geçmişimizden aldığımız ilhamla, enerjimizi daima yüksek tutarak, halkımıza daha iyi bir yaşam sunmak için var gücümüzle çalışacağız" şeklinde sözlerini tamamladı.

 

İlgili Haberler