Yozgat'a hayırlı uğurlu olsun

Yozgat'a hayırlı uğurlu olsun

Yozgat İl Özel İdaresi hizmet ağında bulunan yol, içme suyu, kanalizasyon, sulama kanalı ve diğer hizmetlerin aksatılmadan, daha sağlıklı yürümesi için yeni alınan iş makineleri yapılan törenle görev yerlerine dualarla uğurlandı.

A+A-

Yozgat İl Özel İdaresi hizmet ağında bulunan yol, içme suyu, kanalizasyon, sulama kanalı ve diğer hizmetlerin aksatılmadan, daha sağlıklı yürümesi için yeni alınan iş makineleri yapılan törenle görev yerlerine dualarla uğurlandı.

Araçlar için Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Törene; Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Ziya Polat, AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, il genel meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, yaptığı açılış konuşmasında İl Özel İdaresi bünyesine yeni katılan araç ve gereçler hakkında bilgi verdi. Genel Sekreter Yılmaz, greyder, paletli kepçe ve kamyon, vidanjör ve çöp aracından oluşan toplam 13 yeni aracın bünyelerinde ilçe ve köylerde hizmet vereceğini söyledi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’de yeni araçların kazasız, belasız hizmet vermesi dileğinde bulunarak, “Köylerimizde yolu olmayan, suyu, kanalizsayon köy bırakmadık. Aynı şekilde kilitli parkesi olmayan köyde bırakmadık. Belki çok az köyümüz vardır ama inşallah önümüzdeki süreçte onları da bitireceğiz. Son dönemlerde sati kaplama dönemini sona erdireceğiz bsk asfaltta yok köylerimizi buluşturacağız. Köy yollarımızın ana arterlerini sıcak asfaltla buluşturduk.  Yamaçlı ve Yenifakılı arasındaki yolumuza bölgemizde ilk defa uygulanan beton asfalt atımı yapıldı. Yapılan kontrollerde oldukça kaliteli olduğu gözlemlendi. Bu hizmetlerin gelmesinde özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum Şehrimizle ilgili taleplerimizde her zaman yanımızda ve bizlere destek oldu. Bu vesile ile araçlarımızın kazasız belasız hizmetlerde bulunmasını diliyorum.”dedi.

Vali Ziya Polat’ta araçların Yozgat’a hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu. Vali Polat, “Yozgat’ımızın 560 köyünde  hizmet verecek olan araçları köylülerimizin hizmetine sunacağız. Şehirdeki olan her şeyin köylerimizde de olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizde ilk defa Yenifakılı ve Yamaçlı arasında bulunan yolumuzu beton yol asfaltla buluşturduk. Biz bu beton yol ağını genişleteceğiz.”diye konuştu.

arac-takviyesi-5-2048x1365.jpg

HEPİMİZİN DERDİ YOZGAT

Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ’da araçların hayırlı olması dileklerinde bulunarak, “İktidarın Yozgat ile ilgili konuşması lafla değil icraatlarla olur, Bozok Üniversitesi orada, hızlı tren, hava alanı, barajlarımız yapılıyor, şehir hastanesi hizmetleri ile şifa dağıtıyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Hepimizin derdi Yozgat”dedi.

Eskiden köy hizmetlerinin bütün ilçe ve köylere hizmet verdiğini hatırlatan Bozdağ, Çayıralan’a gidecek bir aracın gidiş, geliş ve yemek molalarının da eklendiğinde yeterli derecede hizmet veremediğini ve bu yüzden il özel idaresini bölgelere ayırdıklarını ifade etti.

Bozdağ, “Bugün Yerköy’ümüze, Boğazlıyan’ımıza, Sorgun’umuza Çekereğimize ve bütün ilçelerimizde hizmetin daha sağlıklı ulaşması için bölgeler oluşturduk. Sabah hangi bölgede bir ihtiyaç varsa araçlar hemen anında oradan müdahale edebiliyor. Köylerimizde çöpler alınıyor. Kilit parkede inşallah 2022 yılında büyük bir kaynağı oraya ayıracağız. İnşallah köylerimizde de kilit parkesi olmayan köy kalmayacak.”dedi.

arac-takviyesi-7-2048x1365.jpg

HIZLI TREN GÜZERGAH ZEMİNİNDEN KAYNAKLI GECİKME OLDU

Hızlı trenle ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Bozdağ, “Hızlı tren geliyor. Paradan, imkansızlıkta, az çalışmaktan değil coğrafyanın vermiş olduğu yolun geçtiği güzergahta teknik olarak meydana gelen sorundan kaynaklandı. Allah nasip ederse hızlı trende Yozgat’la buluşacak. Yozgat’mızı, yoldan, raydan ve havadan dünya ile buluşturmaya devam ediyoruz.”diye konuşltu.

Konuşmaların ardından okunan dualar sonrası araçlar için kurdele kesimi gerçekleştirildi. Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ ve Milletvekili Yusuf Başer, araçlara binerek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Yeniufuk