Yozgat'a ek ödenek desteği

Yozgat'a ek ödenek desteği

Yozgat İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı İskender Nazlı, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında 35.4 Milyon TL’ye ek olarak 25 milyon TL daha ödenek geldiğini söyledi.

A+A-

Yozgat İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı İskender Nazlı, Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında 35.4 Milyon TL’ye ek olarak 25 milyon TL daha ödenek geldiğini söyledi.

EK ÖDENEK

Yozgat’ta ekonomide yaşanan dalgalanmalar nedeniyle oluşabilecek maliyet artışlarının Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi çerçevesinde hayata geçirilecek çalışmaları olumsuz etkilememesi adına ek ödenek tahsis edildi.

Yozgat’ta 35,4 milyon lira olarak onaylanan 2022 KÖYDES ödeneğine 25 milyon lira daha bütçe daha eklenecek.

KIRSALDA ÇALIŞMA

Yozgat’ta KÖYDES programı kapsamında kırsal alanlarda çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. İl Özel İdaresi tarafından belirlenen program dahilinde kırsalda, alt yapı, içme suyu ve yol çalışmaları hız kazandı.

60.4 MİLYON TL BÜTÇE

Yozgat İGM Başkanı İskender Nazlı, yaz dönemi çalışma programının devam ettiğini söyledi. Kırsaldaki yaşam standartlarının artırılmasına yönelik çalışmalar yapıldığını dile getiren İGM Başkanı Nazlı, KÖYDES ödeneğine 25 milyon TL ek ödenek aktarıldığını kaydetti. KÖYDES toplum bütçesinin 60,4 milyon Tl olduğunun altını çizen İGM Başkanı Nazlı, Köylerdeki standartı yükseltmeye devam edeceklerine değindi.

Köydes ödeneği ile yatırımların devam edeceğini belirten İGM Başkanı Nazlı “İl Özel İdaremize gönderilen Köydes ödeneğinin köylerimizde en verimli düzeyde kullanılması köylerimizin ihtiyaçların karşılanması için gerekli özen gösterilecektir. Bu ödeneğimizi tüm köylerimiz için, köylerimizin ihtiyacına göre en verimli şekilde kullanmaya çalışacağız. 2022 Yılında İl Özel İdaremizde birçok yatırımı köylerimiz için gerçekleştireceğiz. İl Genel Meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte istişare halinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu ödeneğin ayrılmasında başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere katkısı olan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay’a, Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’a, Milletvekilimiz Av. Yusuf Başer’e eşekkür ederim” dedi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN 15 MİLYON TL

İGM Başkanı Nazlı, KÖYDES ödeneğinin yanı sıra İçişleri Bakanlığı’ndan da 15 milyon TL tutarında destek aktarıldığını kaydetti.

İçişleri Bakanlığı’ndan aktarılan ödeneğin Silindir ile sıkıştırılmış beton yol çalışmasında kullanılacağına dikkat çeken İGM Başkanı Nazlı, 2022 yaz döneminde yaklaşık 75.4 milyon TL tutarında yatırım gerçekleştirmiş olacaklarını vurguladı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.