Yozgat'a duyurusu yapıldı! 11 Aralık'tan itibaren başlayacak

Yozgat'a duyurusu yapıldı! 11 Aralık'tan itibaren başlayacak

Yozgat İl Müftülüğü, imam-hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticilerinin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla "Talim ve Tashih-i Huruf" kursunu düzenliyor.

A+A-

Yozgat İl Müftülüğü, imam-hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticilerinin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla "Talim ve Tashih-i Huruf" kursunu düzenliyor. İl Müftüsü Ali Gülden'in başkanlığını üstlendiği komisyon, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Akif Karabulut ve Şube Müdürü İbrahim Çınar'ın katılımıyla kursa katılacak olan kursiyerleri seçmek üzere bir araya geldi.

kursiyerler-secildi-3.jpg

Aydıncık ve Sorgun ilçelerinde görev yapan imam-hatip ve müezzin kayyımların katılacağı kurs, 11 Aralık'ta başlayacak ve 3 ay süreyle devam edecek. Kurs, katılımcılara yazılı ve uygulamalı derslerle Kur'an okuma becerilerini güçlendirmeleri ve hataları düzeltmeleri fırsatını sunacak.

İl Müftüsü Ali Gülden, Yusuf Yaman Hafızlık Kursu'nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi ve kurs hakkında yetkililerden bilgi aldı. Öğrencilerle yapılan sohbet sırasında Gülden, kursun önemini vurgulayarak mesleki gelişimlerine katkı sağlamak isteyen herkesi kursa katılmaya davet etti.

kursiyerler-secildi-4.jpg

Bu önemli eğitim programı, İl Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinlikler arasında öne çıkarken, kursiyerlere pratik beceri kazandırarak toplumun dini hizmetlerinde daha etkin rol almalarını amaçlıyor. Yozgat İl Müftülüğü, benzeri kurslar aracılığıyla personelinin sürekli eğitimine önem vererek din hizmetlerinin kalitesini artırmaya devam ediyor.

Etiketler :
İlgili Haberler