Yozgat'a duyuruldu! Yiğitler diyarına hizmet etmek için görevine başladı

Yozgat'a duyuruldu! Yiğitler diyarına hizmet etmek için görevine başladı

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı'na yeni bir doktor atanmasıyla güçlenmeye devam ediyor.

A+A-

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı'na yeni bir doktor atanmasıyla güçlenmeye devam ediyor. Yapılan atama ile Dr. Öğretim Üyesi Cihan Aydın, hasta kabulüne başladı. Bu atama, daha önce Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı'na atan Prof. Dr. Zehra Seyfikli ve Beyin ve Sinir Cerrahi Anabilim Dalı'na atan Dr. Öğretim Üyesi Şahin Kenan Deniz'in ardından gerçekleşti.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, anabilim dallarındaki öğretim üyesi kadrolarındaki eksiklikleri hızla tamamladıklarını belirtti. Rektör Yaşar, hastanenin eksik hissettiği branşların tamamlanmasına yönelik başlatılan çalışmaların meyvelerini verdiğini ifade etti. Bu çerçevede, 3 öğretim üyesinin daha atandığını ve hasta kabulüne başladığını vurguladı.

Rektör, "Halkımıza daha nitelikli ve kaliteli hizmet almaları noktasında kadromuzu her geçen gün güçlendiriyoruz. Kısa bir süre içinde kulak burun boğaz polikliniğine bir profesör hocamızın atanması yapılacak. Diğer branşlarda da kadroların tamamlanması için çalışmalarımız aralıksız devam edecek" dedi.

Bu yeni atamaların, hastane personeli ve hizmet kalitesi açısından önemli bir adım olduğunu vurgulayan Rektör Yaşar, toplumun sağlık ihtiyaçlarına daha etkin bir şekilde cevap verebilmek adına ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirtti.

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin güçlenmesiyle birlikte, bölge halkının daha iyi sağlık hizmeti alabilmesine yönelik çalışmaların artarak devam etmesi bekleniyor.

İlgili Haberler